توزیع برنج خارجی و شکر ارزان در فروشگاههای زنجیره ای

معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی گفت: از امروز تا ۱۵ روز آینده برنج خارجی و شکر با قیمت دولتی توزیع و عرضه می شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن عباسی معرفان با اشاره به اینکه واردات برنج خارجی بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی به مدت ۴ ماه از اول مرداد ممنوع است، افزود: ممنوعیت واردات برنج و بازار پرتقاضای ماه محرم عواملی است که بر قیمت برنج وارداتی تاثیرگذار است بنابراین به منظور  مدیریت بازار این محصول از امروز به مدت ۱۵ روز ۲۲ هزار تن برنج  خارجی در استانهای کشور به جز گیلان، مازندران وگلستان توزیع می شود.

وی گفت: انواع برنج وارداتی خارجی در استانهای کشور در فروشگاههای زنجیره ای با قیمت به صورت دولتی که ۲۰ تا ۲۵ درصد زیر قیمت بازار است ، توزیع می شود.
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود : قیمت خرده فروشی برنج وارداتی خارجی نباید بیش از هر کیلوگرم – ۴ هزارتومان باشد اما در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰تومان فروخته می شود.
معروفان درباره قیمت برنج داخلی نیز گفت: هم اکنون هر کیلو برنج داخلی در استانهای تولید کننده هر کیلو ۸ تا ۹ هزار تومان است اما در شهرهای بزرگ گران است و توزیع برنج وارداتی می تواند روی تقاضای بازار در برنج داخلی تاثیر بگذارد و با کاهش نسبی تقاضا مواجه شود و قیمت ها نیز تعدیل می شود.
وی همچنین از توزیع ۵ هزار تن شکر دراستان ها از امروز خبرداد و افزود: شکر نیز به مدت ۱۵ روز با قمیت مصوبه عمده فروشی دولت و کمتر از هر کیلوگرم – ۲۵۰۰ تومان توزیع می  شود.
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : هم اکنون بازار شکر به  حد اشباع رسیده است بطوری که روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته هیچ تقاضایی برای شکر در بورس وجود نداشت و شکر از تابلوی بورس خارج شد.
معروفان افزود: قیمت شکر در بازار خرده فروشی اندکی گران است که دستگاه های  نظارتی باید برای مدیریت این بخش از بازار اقدام کنند.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: