حجتی دستور بررسی واردات گندم در زمان ممنوعیت را داد

وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به واردات گندم در زمان ممنوعیت گفت: افرادی که در حال طی فرایند واردات بودند با ممنوعیت مواجه شده‌اند که مشکل آنها را برطرف می‌کنیم، اما اجازه سوءاستفاده برخی را نمی‌دهیم و موارد را به‌صورت مورد به مورد بررسی می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی امروز در حاشیه نشست دوجانبه شیلات ایران و نروژ در پاسخ به این سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر «چرا ستاد تنظیم بازار دستور شما را در رابطه با ممنوعیت واردات برنج خارجی در زمان مشخص شده نقض کرد و اجازه واردات گندم‌های دپوشده در گمرک را صادر کرد؟» اظهار داشت: به‌دنبال ایجاد چالش در دولت نباشیم. پیش‌بینی ما این بوده که تولید گندم در سال جاری مناسب باشد به‌طوری که در سال‌های دولت فعلی هرساله بر میزان تولید گندم اضافه شده است.

وی افزود: براساس این امر در سال گذشته پیش‌بینی افزایش تولید گندم و دست‌یابی به رقم تولید بیش از ۱۰ هزار تن را داشتیم که این امر باعث شد ابلاغ کنیم که از تاریخ ۳ بهمن سال ۱۳۹۴ دیگر نیازی به واردات و ثبت سفارش آن وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اتفاقاتی که در بازار رخ داده به‌خاطر مسائل پیشِ‌روی فرآیند خرید است.

وی برای توضیح بیشتر اضافه کرد: افرادی در حال واردات گندم به کشور بودند که با ممنوعیت واردات توسط ما مواجه شدند و باید اذعان داشت جلوی محموله‌ای را که در حال خریداری بوده است نمی‌شود گرفت.

* منظور من از ممنوعیت واردات گندم میلیون تنی بود

حجتی با بیان «از طریق ثبت سفارش جلوی واردات گندم را می‌گیریم» گفت: در مواردی نیز ممکن است سوء استفاده‌هایی از این امر صورت گیرد که آنها را بررسی می‌کنیم و این موارد را به‌صورت یک به یک بررسی می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: این ارقام در سطحی کلان و بالایی نیستند و ما وقتی می‌گوییم گندم نباید در سال جاری به کشور وارد شود یعنی به‌صورت میلیون تنی نباید بیاید.

حجتی در پایان گفت: اگر محموله‌ای که صاحب آن واقعاً مقصر نبوده است و به‌میزان ۱۰ هزار تن تا ۲۰ هزار تن وارد کرده باشد بنده معتقدم که باید مسائل وی را حل کرد، اما برخی به‌دنبال سوء استفاده هستند که با آنها برخورد می‌شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: