رئیس سازمان امور عشایری:

عشایر ۲۵ درصد پروتئین کشور را تولید می کنند

قندالی، رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: عشایر ۲۵ درصد پروتئین مصرفی کشور را تولید می کنند. عشایر در سه سال گذشته تولید گوشت گوسفندی خود را از ۱۵۰ هزار تن به ۱۹۵ هزار تن افزایش داده اند. جمعیت عشایری حدود ۳۰ درصد از دام سبک ایران را در اختیار دارد.

به گزارش عیارآنلاین، کرمعلی قندالی شامگاه شنبه در آغاز دوره آموزش بودجه بندی عملیاتی عشایر که در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: عشایر در سه سال گذشته تولید گوشت گوسفندی خود را از ۱۵۰ هزار تن به ۱۹۵ هزار تن افزایش داده اند.
وی با بیان اینکه عشایر حدود هشت درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند، اظهار کرد: جمعیت عشایری حدود ۳۰ درصد از دام سبک ایران را در اختیار دارد.
وی اعلام کرد: درصدد هستیم طرح های جامع ارتقای سواد و بهبود شاخص های بهداشت و درمان عشایر را اجرا کنیم.
قندالی با اشاره به رشادت های عشایر در محافظت از امنیت کشور بیان کرد: عشایر غیور امنیت ۱۵ هزار نقطه کشور را به خوبی تامین می کنند.
بنابر این گزارش، آذربایجان غربی دارای بیش از ۱۵ هزار خانوار عشایری است که این عشایر با داشتن یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد دامی، سالانه ۲۵ درصد فرآورده دامی استان از جمله ۱۵ هزار تن گوشت قرمز، ۵۰ هزار تن شیر، سه هزار تن پشم و مو و مقدار متنابهی کشک و روغن را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: