۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
موسوی نژاد عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی: موسوی نژاد عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی:

دولت قیمت گندم را برای سال زراعی جدید اعلام کند / قیمت گندم بیش از ۱۵۰۰ تومان باشد

موسوی نژاد، عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی ایران: عدم پرداخت وجه گندم و همچنین عدم اعلام نرخ خرید تضمینی این محصول برای سال زراعی آینده از دغدغه های کشاورزان است. قیمت خرید تضمینی گندم در سال گذشته با توجه به افزایش قیمت نهاده های کشاورزی، قیمت معقول و منطقی نبود. انتظار داریم امسال قیمت خرید گندم کیلویی بیش از ۱۵۰۰ تومان در نظر گرفته شود تا برای کشاورز صرفه اقتصادی داشته باشد. در حالی که باید نرخ خرید تضمینی گندم تا قبل از زمان کشت یعنی حدود ۳۱ شهریور اعلام شود اما تاکنون این نرخ از سوی دولت اعلام نشده است و عملا کشاورزان بر سر دوراهی قرار دارند.

به گزارش عیارآنلاین، عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی ایران گفت: عدم پرداخت وجه گندم و همچنین عدم اعلام نرخ خرید تضمینی این محصول برای سال زراعی آینده از دغدغه های کشاورزان است.

سید حسین موسوی نژاد اظهار داشت: در حالی که باید نرخ خرید تضمینی گندم تا قبل از زمان کشت یعنی حدود ۳۱ شهریور اعلام شود اما تاکنون این نرخ از سوی دولت اعلام نشده است و عملا کشاورزان بر سر دوراهی قرار دارند.

رییس نظام صنفی کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ درصد از مطالبات گندمکاران استان هنوز پراخت نشده است ابراز امیدواری کرد تا در اسرع وقت کشاورزان به مطالبات خود برسند.

موسوی نژاد با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در سال گذشته با توجه به افزایش قیمت نهاده های کشاورزی، قیمت معقول و منطقی نبود گفت: انتظار داریم امسال قیمت خرید گندم کیلویی بیش از ۱۵۰۰ تومان در نظر گرفته شود تا برای کشاورز صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی یکی از دلایل خودکفایی و افزایش تولید گندم در سالجاری را بارش باران های مناسب برشمرد و گفت: خودکفایی تولید گندم در سال جاری با زحمت کشاورزان سختکوش حاصل شده است اما می بینیم که تا امروز قیمت گندم برای سال زراعی جدید را اعلام نکرده اند که انتظار داریم دولت قیمت گندم را سریعا اعلام کند و از سویی در میزان قیمت نیز رشد منطقی را در نظر بگیرد.

منبع: دهقان نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: