۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲

واکنش رئیس سازمان دامپزشکی به تخلف یک شرکت تولیدکننده واکسن دولتی

خلج، رئیس سازمان دامپزشکی کشور: اگر هر شرکتی اعم از دولتی یا خصوصی تخلفی را مرتکب شود، برای ما فرقی ندارد و با آن برخورد می‌کنیم. واکسن‌های موسسه رازی در یک سردخانه تحت نظارت این موسسه بوده‌اند و هنوز به مرحله توزیع نرسیده بوده‌اند و برای ما تولیدکنندگان دولتی و خصوصی تفاوتی ندارند و در صورتی که اطلاعات گفته شده تأیید شود موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی خلج پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت (۱۴ مهرماه) روز دامپزشک با خبرنگاران برگزار کرده بود با سوالی مواجه شد که به آن پاسخ داد. موضوع این گونه مطرح شد که براساس اخبار رسیده موسسه سرم‌سازی رازی محموله‌ای از دارو و واکسن و ری‌لیبل‌شده (تغییر برچسب) این موسسه هنگام ورود به بازار توسط وزارت اطلاعات ضبط شده است و در این مورد چرا سازمان دامپزشکی نظارتی نداشته که وزارت اطلاعات وارد عمل شود.

خلج این گونه پاسخ داد که طبق بخشنامه‌های سازمان دامپزشکی کشور به همه ادارات کل داده شده فرقی نمی‌کند تولید یا توزیع‌کننده واکسن چه کسی باشد و باید شرایط نگهداری واکسن و منشا آن مشخص باشد و در صورتی که این شرایط مخالف بخشنامه‌های آن باشد، با آن برخورد می‌کنیم و بدیهی است که در مواردی دیگر ارگان‌ها به ما موضوع را اطلاع می‌دهند و به ما کمک می‌کنند و فرقی نمی‌کند چه کسی به موضوع دسترسی پیدا کرده است.

خلج در توضیح بیشتر این موضوع اظهار داشت: این داروها هنوز به مرحله توزیع نرسیده بوده و دوستان ما در سازمان دامپزشکی در مرحله توزیع نظارت می‌کنند، چرا که بخش خصوصی اگر واکسنی را از خارج از کشور بیاورد یا آن را تولید کند سیستم‌های سرخانه آنها را بررسی می‌کنیم و در صورتی که این شرایط مناسب نباشد، حتی اگر تاریخ مصرف معتبر داشته باشد، از مصرف آن جلوگیری می‌شود.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور واکسن‌های موسسه رازی در یک سردخانه تحت نظارت این موسسه بوده‌اند و هنوز به مرحله توزیع نرسیده بوده‌اند و برای ما تولیدکنندگان دولتی و خصوصی تفاوتی ندارند و در صورتی که اطلاعات گفته شده تأیید شود موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد که ما به دنبال تولید دارو و واکسن با اثربخشی و کیفیت بالاتر هستیم و در هر شرایطی که مغایر با آیین‌نامه سازمان دامپزشکی باشد، برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: