استفاده از وسایل گرمایشی معیوب در مدارس، ممنوع اعلام شد

رییسی، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: تا پایان سال ۹۵، ۵۰ هزار کلاس درس دیگر دارای سامانه گرمایشی استاندارد می‌شوند. تا پایان سال ۹۴ از مجموع ۲۱۱ هزار کلاس درس که با بخاری تامین حرارت می‌شدند، ۱۰۷ هزار کلاس درس یعنی حدود ۵۰ درصد را استانداردسازی کردیم./ مدیران مدارس به هیچ وجه نباید از وسایل معیوب گرمایشی استفاده کنند./ از سال ۹۲ تاسال ۹۵ بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان صرف ایمنی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس شده است. امسال قانونگذار ۴۸۰ میلیون دلار برای استاندارد کردن وسایل گرمایشی و تجهیزات مدارس در نظر گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تا پایان سال ۹۵، ۵۰ هزار کلاس درس دیگر دارای سامانه گرمایشی استاندارد می‌شوند، اظهار کرد: استفاده از وسایل گرمایشی معیوب و غیراستاندارد براساس دستورالعمل‌های آموزش و پرورش ممنوع است و مدیران مدارس به هیچ وجه نباید از وسایل معیوب گرمایشی استفاده کنند.

مرتضی رییسی با بیان اینکه عملیات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس از سال ۹۲ شروع شده است و به طور مستمر ادامه دارد، اظهار کرد: دولت اعتبار خوبی را در این بخش طی این سال‌ها به آموزش و پرورش اختصاص داده است.

وی افزود: تا پایان سال ۹۴ از مجموع ۲۱۱ هزار کلاس درس که با بخاری تامین حرارت می‌شدند، ۱۰۷ هزار کلاس درس یعنی حدود ۵۰ درصد را استانداردسازی کردیم و براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال نیز ۵۰ هزار کلاس درس دیگر استانداردسازی می‌شوند که این امر از ابتدای امسال شروع شده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه امیدواریم با اولویت‌بندی که صورت پذیرفته است و به مناطق محروم‌تر و سردسیرتر اختصاص دارد، شاهد آن باشیم که تا پایان سال آتی استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در تمام مدارس انجام شود، اظهار کرد: اگر امسال ۵۰ هزار کلاس درس دیگر تجهیز شوند، ۵۰ هزار کلاس درس برای سال ۹۶ باقی می‌ماند و البته علت آن تنگناهای مالی است و آموزش و پرورش توان اجرایی کافی ندارد اما پیگیر این امر است که هرچه سریع‌تر به این دغدغه که از گذشته وجود داشته است پایان دهد.

رییسی ادامه داد: در کنار استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس، رعایت نکات ایمنی نیز بسیار مهم است. مدیران و پرسنل مدارس باید در استفاده از این وسایل مراقبت کنند؛ این در حالیست که وسایل گرمایشی نیازمند نگهداری، بازبینی و مراقبت هستند و باید توجه کرد که دانش‌آموزان سرمایه‌های کشورند که در اختیار ما هستند و به هر میزان نکات فنی و ایمنی را بیشتر رعایت کنیم شاهد حادثه کمتری هستیم.

وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تاسال ۹۵ بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان صرف ایمنی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس شده است که رقم قابل توجهی است، اظهار کرد: مدیران مدارس نباید به هیچ وجه از وسایل گرمایشی غیراستاندارد استفاده کنند. استفاده از وسایل گرمایشی معیوب و غیراستاندارد در مدارس براساس دستورالعمل‌های آموزش و پرورش ممنوع است و مدیران دقت کنند که با استفاده از وسایل معیوب هر آن ممکن است باعث حادثه ناگواری شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: اگر وسایل و سیستم‌های گرمایشی مدارس در فصل سرما با مشکل مواجه شد، مدیران مدارس باید موارد را با مناطق و ادارات کل نوسازی استان‌ها در میان بگذارند تا بتوانیم مشکلات فنی سیستم‌های گرمایشی را برطرف کنیم.

به گفته رییسی، امسال قانونگذار ۴۸۰ میلیون دلار برای استاندارد کردن وسایل گرمایشی و تجهیزات مدارس در نظر گرفته است و اگر به صورت کامل تخصیص پیدا کند، ۷۵ درصد این اعتبار صرف استاندارد کردن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و ۲۵ درصد صرف تامین تجهیزات آموزشی و  کمک آموزشی مدارس می‌شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: