لزوم ایجاد فضایی بازتر برای بحث و بررسی سند تحول بنیادین توسط کارشناسان

نجفی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور: در سند تحول بنیادین مهم این است که بتوان یک برنامه ریزی طبقه بندی و زمان بندی شده برای اجرای آن در نظر گرفت./ باید در یک فضای آزادتر کارشناسان آموزش و پرورش سند را مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهند و فکر می کنم برخی از اشکالات آن باید برطرف شود./ در مورد مسائلی مالی و به خصوص معیشت فرهنگیان باید حق را به آنها داد زیرا نسبت به مسائل رفاهی و معیشتی خودشان ناراضی هستند.

به گزارش عیارآنلاین،  محمد علی نجفی اظهار داشت : نکات خیلی خوبی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شده است اما مهم این است که بتوان یک برنامه ریزی طبقه بندی و زمان بندی  شده برای اجرای آن در نظر گرفت .

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشکالاتی نیز دارد و در بعضی از موارد تعارضاتی در دل سند وجود دارد و فکر می کنم در کنار این سند که گاهی  برنامه عملیاتی برای بخشی های آن نوشته می شود تا به اجرا دربیاید و به نظر می رسد در یک فضای آزادتر کارشناسان وصاحب نظران خبره آموزش و پرورش مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهند و فکر می کنم برخی از اشکلات آن باید برطرف شود .
مشاور اقتصادی رییس جمهور گفت: وقتی ما به اسناد  موزه «گنج یادگیری» که با هدف نمایش سیر تحول در آموزش و پرورش راه اندازی شده است نگاه می کنیم نشان می دهد آموزش و پرورش رسمی کشور ما از زمانی که آغاز شده تا کنون چقدر در آن زحمت کشیده شده و چه کارهایی در آن انجام شده است .
وی تصریح کرد: معلمان ، مدیران ، برنامه ریزان آموزشی و همینطور دانش آموزان بسیار مفید است که در این موزه حضور یابند و از اسناد آن بازدید کنند .
نجفی ادامه داد: در مورد مسائلی مالی و به خصوص معیشت فرهنگیان باید حق را به آنها داد زیرا نسبت به مسائل رفاهی و معیشتی خودشان ناراضی هستند و فکر می کنم نظام جمهوری اسلامی ظرفیت های بسیار زیادی دارد که از این ظرفیت ها در جهت حل مشکلات معلمان باید استفاده شود که این امر بسیاری از مسائل را تخفیف می دهد ورضایت معلمان را جلب می کند .
وی خاطر نشان کرد: علت اینکه در مورد مسئله معیشت معلمان یک بازگشت به عقب اتفاق افتاد این است که وزارت آموزش و پرورش نتوانست آن برنامه را که در جهت بهبود وضعیت فرهنگیان به اجرا گذاشته شد تا سال ۱۳۷۶ دنبال کند و همین امر باعث شد تا هر سال مشکلات جدیدی بر مشکلات قبلی اضافه شود و این مشکلات به طوری انبار شده است که گاهی تصور می کنند لا ینحل است .
مشاور اقتصادی رییس جمهور یادآورشد : باید گفت مشکلات آموزش و پرورش قابل حل است و امیدوارم دولت لااقل در دوره بعدی کار دولت آقای روحانی بتواند این مشکلات را تا حد زیادی برطرف کند .
وی تصریح کرد: نظر من در مورد آموزش و پرورش هم نظر با معلمان و فرهنگیان زحمت کش کشور است یعنی احساس می کنم که در آموزش و پرورش دولت یازدهم کار ها وزحمات خوبی انجام شده است اما آنطور که باید و شاید نتوانسته است رضایت فرهنگیان را جلب کند .
نجفی افزود: دولت لازم است که در مورد علت این نارضایتی فرهنگیان از آموزش و پرورش ریشه یابی کند و علت آن را بیابد زیرا همه این نارضایتی ها ناشی از مسائل مالی و معیشتی نیست مسائل دیگری هم وجود دارد که با ریشه یابی مسائل به نظر می رسد به توان برای آن راه حل مناسب پیدا کرد.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: