دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

ساعت شروع کلاس ها برای دانش آموزان دبستانی کسالت آور است

نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش: شرایط فعلی شروع کلاس ها برای دانش آموزان دبستانی کسالت آور است اما فعلا نمی توانیم شرایط تغییر آن را فراهم کنیم./ در این بحث فقط آموزش و پرورش نقش ندارد بلکه خانواده این بچه ها هم موثر هستند.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی نوید ادهم در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص امکان تغییر ساعات شروع مدارس برای پایه های دوره اول ابتدایی گفت: برای اینکه بچه های کلاس اول و دوم با نظام آموزشی آشنا شوند در شهریور ماه برنامه هایی مثل جشن شکوفه ها داریم، اما این که ساعت آموزشی را کاهش یا تغییر دهیم به مولف های مختلفی بستگی دارد.

وی افزود: در این بحث فقط آموزش و پرورش نقش ندارد بلکه خانواده این بچه ها هم موثر هستند که به طور مثال بچه های دیگری هم دارند و اینکه بچه ای را ساعت ۷ و بچه دیگر را ساعت ۹ به مدرسه بیاورند برایشان سخت است و نظم و نظام خانواده، ترافیک و آموزش و پرورش بر هم خواهد خورد.
نوید ادهم در خاتمه اظهار داشت: در آموزش و پرورش در این خصوص بسیار بحث کردیم و شرایط برای دانش آموزان دبستانی کسالت آور است اما شرایط جامعه به گونه ای است که فعلا نمی توانیم شرایط تغییر آن را فراهم کنیم.

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: