رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش:

امکان حذف کنکور با توجه به قوانین وجود ندارد

عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: برای ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها کنکور همچنان باید تعیین کننده باشد. این یک ضرورت قانونی است و ما فعلا نمی توانیم از حذف کنکور حرف بزنیم مگر اینکه قانون جدیدی وضع شود./ ظرف ۵ سال از سال ۱۳۹۴ باید ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها از کنکور آزاد شود که تا دو سال آینده انجام خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالرسول عمادی درخصوص تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال تحصیلی آینده اظهار داشت: امسال تاثیر مثبت ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور را داشتیم اما برای سال آینده هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا برنامه های آموزش و پرورش در جهت حذف کنکور سراسری است گفت: قانون سنجش و پذیرش دانشجو می گوید برای ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها کنکور همچنان باید تعیین کننده باشد؛ بنابراین این یک ضرورت قانونی است و ما فعلا نمی توانیم از حذف کنکور حرف بزنیم مگر اینکه قانون جدیدی وضع شود.

عمادی افزود: بر همین اساس ظرف ۵ سال از سال ۱۳۹۴ باید ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها از کنکور آزاد شود که تا دو سال آینده انجام خواهد شد؛ البته همین حالا هم حدود ۸۰ درصد ظرفیت دانشگاه ها از کنکور سراسری آزاد است. ما هرسال تعدادی از دانشگاه ها را از کنکور آزاد می کنیم که در حال حاضر با احتساب دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی ظرفیت آزاد زیادی وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم کسی را از شرکت در کنکور منع کنیم ولی کم کم این فرهنگ بین مردم در حال گسترش است که اگر فرزندشان توانایی قبولی در دانشگاهی مثل صنعتی شریف را ندارد بدون شرکت در کنکور می رود با همان پرونده تحصیلی خود در یکی از دانشگاه ها ثبت نام می کند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: