فعالیت ۲۱۷۰ مدرسه هیأت امنایی در کشور/ بازگشت ۱۴ مدرسه هیأت امنایی به شکل دولتی

عباسپور، مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش: اصلاح و بازنگری قانون شوراهای آموزش و پرورش که ۲۳ سال از عمر آن می‌گذرد در دستور کار است./ ۲۱۷۰ مدرسه هیأت امنایی در کشور وجود دارد و حدود ۷۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند./ طبق ماده ۱۱ قانون شوراها، بحث دریافت خدمات آموزشی ویژه مطرح است و چیزی تحت عنوان شهریه نداریم./ ۱۴ مدرسه به شرایط قبل از بازگشت و از هیأت امنایی بودن، خارج شد.

به گزارش عیارآنلاین، نورعلی عباسپور مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش در نشست خبری که در یکی از مدارس غیردولتی تهران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه مدیریت شوراهای آموزش و پرورش در سه بخش پیگیری می‌شود که نخستین آن، شوراهای آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: شوراهای آموزش و پرورش، بازوی اصلی آموزش و پرورش در استان‌ها، شهرستان‌ها و مرجع تصمیم‌گیری آموزش و پرورش هستند که حداقل یک جلسه طبق قانون مصوب مجلس باید تشکیل شود که ۱۳ تا ۱۵ نفر از افراد شاخص استان‌ها و شهرستان‌ها در آن حضور دارند.

عباسپور تصریح کرد: اصلاح و بازنگری قانون شوراهای آموزش و پرورش که ۲۳ سال از عمر آن می‌گذرد در دستور کار است؛ شفاف‌سازی مطالبات قانونی که در قانون وجود دارد، انجام شده است و در حال حاضر نیز با سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور شروع شده است و امسال نیز معاون اول رئیس‌جمهور نیز دستور لازم در این خصوص صادر کردند و به‌زودی به نتیجه می‌رسد.

وی ادامه داد: همایش ملی شوراهای آموزش و پرورش برای سومین سال برگزار می‌شود و شوراهای برتر معرفی می‌شوند.

وی افزود: ۲۱۷۰ مدرسه هیأت امنایی در کشور وجود دارد و حدود ۷۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.

مدیرامور شوراهای آموزش و پرورش در خصوص تفاوت مدارس هیأت امنایی و مدارس دولتی، گفت: مدارس هیأت امنایی دولتی هستند اما مدیریت آن توسط هیأت امنا انجام می‌شود که می‌تواند سازمان، نهاد و خیرین باشد.

وی تصریح کرد: در مدارس هیأت امنایی، شهریه تعیین نمی‌شود و طبق ماده ۱۱ قانون شوراها، بحث دریافت خدمات آموزشی ویژه مطرح است و چیزی تحت عنوان شهریه نداریم.

عباسپور افزود: شورای مدرسه دولتی می تواند درخواست هیأت امنایی کند و شاخص‌های آن، هزار امتیاز دارد و در صورتی کسب ۵۰۰ امتیاز و تأیید شورای آموزش و پرورش، هیأت امنایی می‌شود.

وی در خصوص نظارت بر مدارس هیأت امنایی گفت: برخی مدارس آیین‌نامه را رعایت نکرده بودند و مبالغی خارج از مصوبات از والدین دریافت کردند و بر این اساس ۱۴ مدرسه به شرایط قبل از بازگشت و از هیأت امنایی بودن، خارج شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: