۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷

۴۱ بند الزام‌آور در FATF برای ایران مشخص کردند/ چرا وزیر اقتصاد درباره این بندها پاسخی نمی‌دهد؟

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی گفت: آنها ۴۱ بند الزام‌آور در FATF برای ایران مشخص کردند و گفته‌اند که ایران باید در قانون اساسی خود حمایت از نهضت‌های آزادی‌بخش را حذف کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه ۶ مهرماه) در نشست علنی پارلمان طی اخطاری اظهار کرد: مسئولین اجرایی کشور به مجلس دعوت می‌شوند تا نظارت خانه ملت صورت پذیرد. هدف از دعوت این است که مطالب بیان شود و نمایندگان پاسخ آن را بشنوند.

وی افزود: این درست است که نباید مطالب مهم و حساس کشور از تریبون مجلس بیان شود اما سؤال این است: چرا وزیر اقتصاد امروز به مسائل کلی درباره FATF روی آوردند؟

نماینده مردم طرقبه در مجلس تصریح کرد: نباید این‌گونه تلقی شود یک وزیر تعهداتی را به بیگانگان داده است و حالا می‌گوید امتیاز یک سال تعلیق را از آنها گرفته‌ایم، این چه امتیازی است که هر تعهدی آنها خواستند ما واگذار کرده‌ایم؟

دهقان با بیان اینکه تعهدات دوجانبه است و باید مطابق هم پیش برود، عنوان کرد: ما اکثر بندهای آنها را اجرا کردیم و حالا چرا وزیر اقتصاد و دارایی درباره این بندها به نمایندگان ملت پاسخی نمی‌دهد. آنها ۴۱ بند الزام‌آور را برای ما مشخص کردند و گفته‌اند که ایران باید در قانون اساسی خود حمایت از نهضت‌های آزادی‌بخش را حذف کند.

وی تأکید کرد: وزیر اقتصاد و دارایی وقتی می‌رود و تعهدی را می‌دهد و در اینجا مورد نکوهش قرار می‌گیرد، چیزی جز ضرر برای آبروی مجلس را به‌همراه ندارد.

به گزارش تسنیم در ادامه حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس در تذکری اظهار کرد: عهدنامه‌ها و قراردادها باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. انتظار می‌رود دولت به‌عنوان لایحه قرارداد FATF را به مجلس ارائه کند.

وی افزود: باید با دقت کامل لایحه مورد بررسی قرار گیرد و همه زوایای این لایحه کارشناسی شده تا دغدغه‌های دلسوزان نظام برطرف شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: