دانشگاه اصفهان میزبان همایش روز آموزش عالی کره جنوبی است

همایش « روز آموزش عالی کره جنوبی » با حضور مسئولان و استادان ۱۳ دانشگاه کره ای روز یکم آبان سالجاری در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

به گزارش عیارآنلاین، مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه اصفهان روز سه شنبه در این باره به ایرنا گفت: این همایش با هدف گسترش همکاری و تعامل بین دانشگاه اصفهان و مراکز علمی کره جنوبی بویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو و استفاده از منابع علمی برگزار خواهد شد.
دکتر سید کمیل طیبی افزود: در این همایش مسئولان و استادان ۱۳ دانشگاه بزرگ و برتر کره جنوبی از جمله دانشگاه صنعتی سئول و مطالعات خارجی هانکوک شرکت می کنند.
وی اظهار کرد: سرپرستی هیات کره ای به عهده دکتر کیم، رئیس انستیتو ملی آموزش عالی بین الملل کره (NITED) است.
موسسه ملی آموزش عالی بین الملل کره، مسئولیت توسعه روابط علمی این کشور با مراکز بین المللی و دانشگاه های جهان را بر عهده دارد.
طیبی با اشاره به معرفی دانشگاه اصفهان از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع علمی ارتباط با دانشگاه های کره ای و ژاپنی، گفت: با توجه به این موضوع، دانشگاه اصفهان برای میزبانی همایش روز آموزش عالی کره جنوبی با ماموریت توسعه همکاری های علمی با این کشور انتخاب شده است.
مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه اصفهان افزود: زمینه های زیادی برای همکاری بین دانشگاه های ایران و کره جنوبی بویژه در کرسی های زبان فارسی و کره ای، مطالعات ایران شناسی و کره شناسی و رشته های مختلف مانند فنی و مهندسی وجود دارد.
در سفر اخیر هیات ایرانی به کره جنوبی، تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه اصفهان و دانشگاه ملی سئول کره جنوبی که رتبه یک در بین دانشگاه های کره و رتبه ۱۰۰ در سطح جهان را داراست به امضای روسای دو دانشگاه رسید.
این تفاهمنامه با هدف بسترسازی مناسب برای فعالیت علمی و آموزشی و انتقال آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی منعقد شد.
بر اساس این تفاهمنامه دو مرکز دانشگاهی توافق کردند که همکاری های خود را در زمینه تبادل دانشجو و استاد افزایش دهند و نسبت به برگزاری کنفرانس ها، همایش ها و نیز انجام طرحهای تحقیقاتی مشترک مبادرت ورزند.
اعطای بورسیه تحصیلی، ایجاد کرسی زبان و ادبیات در دانشگاههای یکدیگر، ایجاد فرصت های مطالعاتی، برگزاری نمایشگاه های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری، از دیگر موارد مورد تاکید طرفین در توافقنامه یاد شده است.
به دنبال سفر اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران و هیات همراه به کره جنوبی، این دو کشور موافقت کردند که همکاری های خود را در حوزه آموزشی بویژه حوزه آموزش عالی توسعه داده و زمینه های گسترش آن را بیش از پیش فراهم سازند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: