بنیانگذار انجمن علمی اس.تی.اس در دیدار با وزیر علوم خواستار گسترش همکاری‌های علمی ژاپن با ایران شد

کوجی اومی رئیس و مبتکر انجمن بین‌المللی علوم و فناوری در جامعه (STS) در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان با اعلام اینکه ایران می‌بایست حضوری فعال‌تر در این انجمن داشته باشد از آمادگی این تشکل علمی برای گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، در این دیدار که در حاشیه سیزدهمین مجمع جهانی علم و فناوری در شهر کیوتو ژاپن صورت گرفت، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان از ابراز تمایل ایران برای افزایش همکاری‌ها با «اس.تی.اس.»سخن گفت و اینکه نهادهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشورمان بویژه استادان، محققان و تولیدکنندگان ایرانی به دلیل داشتن ظرفیت‌های لازم، از قابلیت‌های مناسب جهت برقراری چنین مناسباتی برخوردارند.

وی از انجمن بین‌المللی علوم و فناوری در جامعه (STS) به دلیل داشتن دیدگاه‌های مثبت نسبت به مسائل جهانی؛ به عنوان نهادی نام برد که می‌تواند در حل مشکلات پیش آمده جامعه بشری در استفاده از علوم و فناوری به ایفای نقش بپردازد.

کوجی اومی نیز در این دیدار یادآور شد: به دلیل پیشرفت‌های قابل توجهی که جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی کسب کرده است، مایلیم «اس.تی.اس» همکاری خود را با ایران توسعه دهد.

وی افزود: ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در عرصه علم و فناوری می‌بایست نقشی فعال‌تر و پررنگ تر در انجمن بین المللی علوم و فناوری در جامعه (STS) داشته باشد و تمامی دست اندرکاران این مجموعه از این حضور استقبال می کنند.

بنیانگذار انجمن علمی اس.تی.اس با ابراز خرسندی از این دیدار و حضور وزیر علوم و هیات همراه در مجمع جهانی علمی و فناوری در کیوتو، از تمایل خود برای سفر به ایران خبر داد و گفت : در جریان این سفر می توان به شکلی مناسب راه های گسترش همکاری ها میان دو طرف را مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است، این انجمن در سال ۲۰۰۴ به ابتکار «کوجی اومی» به عنوان یک سازمان غیردولتی بنا نهاده شد که هم اکنون در شورای مرکزی آن ۸۱ نفر از ۲۸ کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران عضویت دارند.

علاوه بر این، ۸۶ شرکت مشهور در حوزه علم و فناوری، ۲۱ کشور جهان نیز به عنوان اعضا و شرکای اصلی با این تشکل همکاری دارند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: