برگزاری دوره آموزش های حقوقی قبل از ازدواج در وزارت دادگستری

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های آموزشی معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با عنوان «دوره آموزش‌های حقوقی قبل از ازدواج» در وزارت دادگستری برگزار شد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، نخستین روز این دوره آموزشی با سخنرانی محمود عباسی، استاد دانشگاه شهید بهشتی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و با حضور کارشناسان و مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان برخی سازمان های مردم نهاد و مددکاران اجتماعی آغاز شد.

عباسی در این نشست ضمن تفکیک موضوعات حقوقی قابل بحث در دوره قبل از ازدواج به بحث و بررسی هر یک از آن موضوعات پرداخت و با تأکید بر اهمیت فراگیری آموزش های حقوقی قبل از ازدواج در جامعه و تأثیر مثبت آن در استحکام و آینده خانواده ها، بر گسترش اینگونه آموزش ها و افزایش اطلاعات حقوقی مردم تأکید کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حقوق از جمله رشته های مهم علمی است که در لایه های مختلف زندگی اجتماعی امروزی ریشه دوانده است و از لحظه تولد تا پس از مرگ جریان دارد. این نشانه اهمیت والای حقوق و جایگاه ویژه آن در زندگی اجتماعی است.
دوره آموزش های حقوقی قبل از ازدواج در روزهای ۱۰، ۱۱ ، ۱۳ و ۱۴ مهرماه با همت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با همکاری انجمن حقوق پزشکی ایران و ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۰ صبح در محل سالن اجتماعات وزارت دادگستری با حضور اساتید دانشگاه برگزار می گردد.

منبع: صداوسیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: