زغال اخته ۱۸ هزار تومانی ارمنی در بازار/ واردات پرتقال از مصر و آفریقا

مهاجران، رییس اتحادیه میوه و تره بار: زغال اخته ارمنستان در بازار موجود است. این میوه به صورت قاچاق وارد بازار می‌شود. هر چند که گفته شده است با حضور میوه‌های قاچاق در بازار برخورد می‌شود اما با این حال بازهم برای واردکننده ای که زغال اخته را کیلویی ۱۵۰۰ تومان از ارمنستان خریداری می‌کند و آن را کیلویی ۱۸ هزار تومان در بازار به فروش می رساند قاچاشق به صرفه خواهد بود. پرتقال مصری یا آفریقایی در آن جا ۲۵۰۰ تومان است اما در بازار ما ۱۲ هزار تومان به فروش می رسد بنابراین با چنین وضعیتی اگر چند بار هم محموله اش گرفته شود بازهم واردات تناژ بالا سود کلانی را نصیبب قاچاقچی خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسین مهاجران، رییس اتحادیه میوه و تره بار و در رابطه با بازار میوه های پاییزی بیان داشت: قیمت میوه‌ها نسبتا متناسب است، در حال حاضر قیمت انار بین ۲ تا ۴ هزار تومان، نارنگی هم از ۳ تا ۴ هزار تومان و لیمو شیرین جیرفت از ۳ تا ۴ هزار تومان است، قیمت پرتقال جیرفتی نیز از ۲ تا ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی در رابطه با میوه‌های قاچاق بیان داشت: زغال اخته ارمنستان نیز در بازار موجود است اما قیمت آن بالا و ۱۸ هزار تومان در میدان است، این میوه به صورت قاچاق وارد بازار می‌شود در صورتی که طعم آن نیز مانند زغال اخته کشور خودمان نیست از طرفی قیمت زغال اخته خودمان نیز کیلویی ۱۱ هزار تومان است.

مهاجران تأکید کرد: هر چند که گفته شده است با حضور میوه‌های قاچاق در بازار برخورد می‌شود اما با این حال بازهم برای واردکننده ای که زغال اخته را  کیلویی ۱۵۰۰ تومان از ارمنستان خریداری می‌کند و آن را کیلویی ۱۸ هزار تومان در بازار به فروش می رساند قاچاشق به صرفه خواهد بود.

رییس اتحادیه میوه و تره بار گفت: پرتقال مصری یا آفریقایی در آن جا ۲۵۰۰ تومان است اما در بازار ما ۱۲ هزار تومان به فروش می رسد بنابراین با چنین وضعیتی اگر چند بار هم محموله اش گرفته شود بازهم واردات تناژ بالا سود کلانی را نصیبب قاچاقچی خواهد کرد.

مهاجران گفت: در حال حاضر لیموترش آفریقا، برزیل، ترکیه و سیب فرانسوی کیلویی ۱۸ هزار تومان و زغال لخته ارمنستان از جمله میوه هایی هستند که در بازار داخلی عرضه می شوند.

وی در مورد افزایش بار گوجه فرنگی در بازار تصریح کرد: قیمت کنونی با کیفیت ترین گوجه فرنگی از ۴۰۰ تا  ۸۰۰ تومان است، اما در کل چیزی حدود ۲۰۰ هزار تن مازاد گوجه داریم و حالا این که چرا در این حد مشابه کاری در کشت گوجه فرنگی وجود دارد جای بحث است، بنابراین همین مازاد تولید موجب می شود تا قیمت گوجه فرنگی پایین بیاید و تا حد زیادی کشاورز متضرر شود.

منبع: نسیم آنلاین

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: