تمایل عمان برای واردات مواد اولیه غذایی از ایران/راه اندازی خط جدید دریایی

علی السنیدی، وزیر تجارت و صنایع عمان: به دنبال واردات مواد اولیه غذایی از ایران هستیم، ایران ازظرفیت بزرگی در بخش مواد غذایی برخوردار است و می تواند مواد اولیه کارخانجات غذایی عمان را تامین کند. دیروز خط دریایی بین بندرعباس و بندر خصب عمان راه اندازی شد که در این مسیر هفت کشتی با ظرفیت حمل ۲۰۰ مسافر و ۴۰ خودرو فعالیت خواهند کرد.

به گزارش عیارآنلاین، «علی السنیدی« امروز (دوشنبه) در آیین گشایش نمایشگاه محصولات عمان در تهران افزود: حضور در این نمایشگاه می تواند آغازی برای همکارهای های بیشتر دو کشور باشد.
وی به افتتاح خط دریایی بین دو کشور نیز اشاره کرد و گفت: دیروز خط دریایی بین بندرعباس و بندر خصب عمان راه اندازی شد که در این مسیر هفت کشتی با ظرفیت حمل ۲۰۰ مسافر و ۴۰ خودرو فعالیت خواهند کرد.
وزیر تجارت و صنایع عمان در ادامه با یادآوری برخی اهداف حضور فعالان اقتصادی عمانی در ایران گفت: آشنایی با فرصت های اقتصادی در ایران و حضور در مناقصه ها، از برنامه های بازرگانان و فعالان عمانی در ایران است.
وی گفت: همچنین در این هفته شانزدهمین اجلاس همکاری های مشترک میان دو کشور برگزار خواهد شد.
السنیدی ادامه داد: برای گسترش همکاری میان دو کشور، صنعتگران عمانی به دو موضوع «استاندارد و بیمه حمل و نقل کالا و مسافر» توجه ویژه ای دارند.
بنابر این گزارش، نمایشگاه محصولات عمان در تهران صبح امروز با حضور «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت و «علی السنیدی» وزیر صنعت و تحارت عمان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.
این نمایشگاه از پنجم تا نهم مهرماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران با حضور شرکت های مختلف عمانی از صنایع غذایی، مواد تبدیلی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع پزشکی و ساختمان، پذیرای بازدیدکنندگان است.
قرار است در حاشیه این نمایشگاه نشست های تخصصی میان فعالان اقتصادی دو کشور برگزار شود.
بر اساس این گزارش، پارسال هفت هیات اقتصادی عمانی از ایران بازدید کردند؛ بزرگترین هیات در اردیبهشت سال گذشته متشکل از ۵۷ شرکت بزرگ عمانی با ۲۰۰ شرکت بزرگ ایران دیدار کردند.
در سال ۲۰۰۶ میلادی حجم تجارت دو کشور ۲۰۰ میلیون دلار بود که اکنون به یک میلیارد دلار رسیده است. همچنین تا سال گذشته خط کشتیرانی مستقیم و منظم برای تبادل کالا نداشتیم و کالاهای ایرانی باید به امارات می رفت و سپس با تریلر به عمان می رسید.
از اردیبهشت پارسال خط کشتیرانی در مسیر صحار و بندر رجایی افتتاح شد که اکنون ۲ کشتی کانتینربر و فله بر هر ۱۵ روز یکبار در این مسیر در حال حرکت است. خط مسافری خصب به قشم نیز با استقبال بازرگانان همراه شده است. همچنین پروازهایی به مقصد فرودگاه های تهران، شیراز و مشهد از فرودگاه مسقط صورت می گیرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: