رئیس کمیسیون آموزش:

تصویب لایحه خصوصی سازی مدارس در هفته آینده

زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: اشکالات وارده از سوی شورای نگهبان بر لایحه خصوصی سازی مدارس برطرف شد و امیدواریم هفته آینده در مجلس به تصویب برسد./ برای هئیت مؤسس مدارس در لایحه شرایط سختی در نظر گرفته شده است که هر کسی نمی تواند بیاید و عضو هئیت مؤسس شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص لایحه خصوصی سازی مدارس گفت: لایحه از شورای نگهبان به مجلس برگشت داده شد و دارای چند اشکال جزئی بود که در جلسه کمیسیون سعی کردیم اشکالات را برطرف کنیم و ان شالله در هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

وی در خصوص تاثیرات این لایحه در نظام آموزشی کشور تصریح کرد: مگر کل میزان و تاثیر وضعیت دانش آموزان غیرانتفاعی در نسبت کل کشور چقدر است ؟ اکنون این میزان ۱۰ درصد است و فرض کنید در چند سال آینده این رقم به ۱۲ الی ۱۳ درصد برسد که بیشتر هم نخواهد شد و امیدواریم با این لایحه کیفیت آموزشی بالا برود.
زاهدی درپاسخ به عوارض احتمالی ورود افراد مختلف در حوزه تاسیس مدارس گفت: برای هئیت مؤسس مدارس در لایحه شرایط سختی در نظر گرفته شده است که هر کسی نمی تواند بیاید و عضو هئیت مؤسس شود و ممکن کسی هم باشد که از نظر مالی وضع خوبی داشته باشد این ایرادی ندارد و چه بهتر که افرادی باشند که به جای دریافت تسهیلات در مدارس سرمایه گذاری کنند.
وی در پایان اظهار داشت: نظارت در این لایحه نسبت به آن چه که در سال ۶۸ تصویب شد و یا بعدا تمدید شد خیلی دقیق پیش بینی شده است و امیدواریم هفته بعد در صحن مجلس تصویب شود و بعد از آن بستگی به شورای نگهبان که ایرادی می گیرد یا نه دارد.

منبع: شورای عالی آموزش و پرورش

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: