۱۰ هزار میلیارد تومان، اعتبار لازم برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور

زاهدی، رییس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس: ۱۲۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به بازسازی و تعمیر نیاز دارد. اعتبار مورد نیاز برای تخریب ، بازسازی و مقاوم سازی ۳۰ درصد از مجموع مدارس کشور بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است.هم اکنون ۱۰ درصد مدارس کشور دو نوبته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدمهدی زاهدی افزود: در برنامه ششم توسعه پیشنهاد کردیم معادل ریالی سه میلیارد دلار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور درنظر گرفته شود.

وی اختصاص فوق العاده خاص برای معلمان مناطق محروم، تخصیص سرانه مناسب برای مدارس شبانه روزی روستایی، تربیت معلم چند پیشه و استفاده از مدارس پیش ساخته را از جمله پیشنهادهای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای رفع محرومیت آموزشی از این مناطق اعلام کرد.

زاهدی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تخریب ، بازسازی و مقاوم سازی ۳۰ درصد از مجموع مدارس کشور بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است.هم اکنون ۱۰ درصد مدارس کشور دو نوبته است.

وی با اشاره به شناسایی ۱۳۵۰ کلاس درس خشتی و گلی در کشور گفت: ۵۰ درصد این تعداد در استان سیستان و بلوچستان است و از پارسال اقدامات لازم برای بهبود وضعیت این کلاس ها آغاز شده است.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: