۵ تفاهم نامه همکاری مشترک بین ایران و عمان امضا شد

درپایان شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و عمان ۵ تفاهم نامه همکاری مشترک در بخش های استاندارد، بیمه، سرمایه گذاری و توسعه صادرات و ورزش توسط وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران و وزیر صنعت و تجارت عمان امضا شد

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده در مراسم امضا یاد داشت تفاهم همکاری مشترک بین دو کشور با اشاره به سوابق تاریخی همکاری های ایران و سلطنت عمان و لزوم تقویت روابط دو جانبه گفت: توسعه زیرساخت ها برای گسترش ارتباطات و حمل و نقل دریایی و هوایی ضروری است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت برقراری و توسعه روابط بانکی و بیمه ای برای توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی اظهار داشت : سرمایه گذاری دربخش های لجستیکی بندر چابهار و بندر عباس می تواند چشم انداز مثبتی از همکاری های متقابل در پی داشته باشد.
وی علاقمندی ایران را برای برقراری روابط در زمینه های علمی و فناوری بیان نمود و گفت : در بخش فناوری های نوین، نانوتکنولوژی، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و انرژی و معادن زمینه های مناسبی برای همکاری متقابل بین دو کشور وجود دارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم تدوین و تهیه  نقشه ۵ ساله همکاری های اقتصادی بین ۲ کشورافزود: این نقشه راه باید هر چه سریعترو تا ۶ ماه آینده تدوین و به تصویب طرفین برسد. در این نشست هم چنین وزیر صنعت و تجارت عمان نیز ضمن ابراز خرسندی از وجود دو خط پرواز و سه خط کشتیرانی میان دو کشور خواستارایجاد دفتری در ایران برای تسهیل در روابط بانکی شد .
مسعود بن علی السنیدی ازعلاقه مندی این کشور برای سرمایه گذاری در بندر عباس خبر داد و افزود: در بخش های گردشگری، خدمات فنی و مهندسی نیز زمینه مناسبی برای توسعه همکاری ها و استفاده از توان بخش خصوصی وجود دارد. وی به برقراری روابط بانکی بین بانک سهای عمان و ایران اشاره و تصریح کرد: در بخش بیمه نیز باید روابط را تقویت کنیم تا سرمایه گذاران و تجار با آرامش خاطری بیشتری فعالیت کنند.

منبع: اگزیم نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: