سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی: تمدید کارت اعتباری کالا به بانک‌ها ابلاغ نشده است

سخنگوی انجمن لوازم خانگی گفت: تمدید مهلت اجرای طرح کارت اعتباری کالا به بانک‌های مربوطه ابلاغ نشده و در حال حاضر امکان خرید کالا از طریق این کارت‌ها وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، حمید رضا غزنوی اظهار داشت: با وجود تأکید مسئولان بانک مرکزی بر تمدید مهلت کارت‌های اعتباری خرید کالا تا پایان سال، تاکنون هیچ ابلاغی به بانک‌های مربوطه صورت نگرفته و در تماسی که با مدیران بانک ملی و صادرات داشتیم، عنوان کردند که بانک مرکزی ابلاغی به آنها نداشته است.

وی افزود: با توجه به اتمام مهلت اجرای طرح کارت‌های اعتباری خرید کالا، صدور کارت از ابتدای مرداد ماه متوقف شده و امکان صدور کارت جدید و همچنین خرید با کارت‌های قبلی نیز وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارت‌های اعتباری خرید کالا در دستگاه‌های پوز عمل نمی‌‌کند و پولی بابت این خریدها جابجا نمی‌شود.

غزنوی تصریح کرد: طرح کارت اعتباری کالا عملاً فقط ۱۵ روز اجرایی شد و نفعی برای تولیدکنندگان نداشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جلسه‌ای با مسئولان بانک مرکزی برای ابلاغ موضوع تمدید مهلت طرح کارت اعتباری کالا داشته‌اند؟ گفت: خیر، جلسه‌ای برگزار نشده است.

 سیف رئیس کل بانک مرکزی دیروز در خصوص عدم تمدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی توسط بانک مرکزی، گفته بود: بانک مرکزی اعتبار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی را تا پایان سال جاری تمدید کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: