وزیر بهداشت و درمان:

بخشی از مشکلات حوزه دارو رفع شده اما در حد مسکن است

وزیر بهداشت گفت: در شروع فعالیت دولت یازدهم مشکلات گسترده ای در حوزه دارو داشتیم که با اقدامات انجام شده بخشی از این مشکلات رفع شد اما همه این اقدامات در حد مسکن است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی بعدازظهر سه شنبه در مراسم بهره برداری پلی کلینیک و دی کلینیک تخصصی بیمارستان صنعت نفت سرخس اظهار کرد: متاسفانه تا به امروز مسئولان و مدیران کشور نگاه صحیحی به بخش درمان و سلامت مردم نداشته و بیشتر به ساخت مسکن، بندر و پتروشیمی تاکید داشتند.

وی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سرخس افزود: بسیاری از شهرهای کشور وضعیت درمانی مشابه سرخس دارند به طوری که شهر بهبهان به مراتب شرایط تاسف بارتری نسبت به این شهرستان دارد زیرا به بیمارستان های بهبهان با ۲۰۰ هزار جمعیت این شهر هنوز در۵۰ سال اخیر یک تخت بیمارستانی اضافه نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شهرستان سرخس با توجه به جمعیت ۱۰۰ هزار نفری خود نیازمند رشد چهار برابری تخت‌های بیمارستانی است، ادامه داد: در حال حاضر این شهرستان تنها ۵۰ تخت بیمارستانی دارد.

وی ابراز کرد: تعداد پزشکان متخصص در سرخس همگام با طرح تحول نظام سلامت دو برابر شدند؛ باید متناسب با خدمات تعداد پرستاران و کارکنان بیمارستانی در این شهرستان نیز افزایش پیدا کند.

دکتر هاشمی گفت: خدمات پلی کلینیک تخصصی صنعت نفت در سرخس با توجه به محدودیت‌ها و محرومیت‌های این شهرستان، با اولویت کارکنان شرکت گاز، می‌تواند در اختیار عموم مردم نیز قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب اعتبارات حوزه بهداشت و درمان در سالهای گذشته اظهار کرد: سلامتی و تندرستی و نیاز مردم به خدمات بهداشتی و درمانی موضوعی نیست که قابل تحمل باشد و این واقعیتی است که نمی توان در مورد آن شوخی کرد اما متاسفانه هنوز برخی آن را جدی نگرفته‌اند.

دکتر هاشمی افزود: در شروع فعالیت دولت یازدهم مشکلات گسترده ای در حوزه دارو داشتیم که با اقدامات انجام شده بخشی از این مشکلات رفع شد.

وی ادامه داد: اما همه این اقدامات در حد مسکن است و امروز نیاز است که سرمایه گذاری اساسی در این حوزه انجام شود.

وزیر بهداشت گفت: اعتبارات قطره چکانی دردی از این حوزه را دوا نمی کند و با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه باید حداقل دو مشکل اساسی مردم یعنی خدمات بهداشتی و درمانی و در حوزه اقتصاد معضل بیکاری بطور جدی رفع شود.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: