رشد ۸۹ درصدی کشف داروهای قاچاق در مرزهای کردستان

مهدیدخت، جانشین مرزبانی کردستان: ۸۹ درصد کشف داروهای قاچاق در استان کردستان رشد داشته است .

به گزارش عیارآنلاین، علی مهدیدخت بعد از ظهر امروز در هفتمین جلسه شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان در سنندج، اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت مرزبانی استان کردستان حفظ امنیت و جلوگیری از هرگونه خدشه‌وارد شدن به آن است.

وی با بیان اینکه در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز و جلوگیری از طریق مختلف اقدام می‌کنیم، گفت: نظارت بر کالاهایی که از طریق مسافر به داخل کشور وارد می‌شود نیز از دیگر مباحثی است که مرزبانی اقدامات خاصی در این راستا انجام می‌دهد.

به گفته جانشین مرزبانی کردستان، گاهی میزان کالای همراه مسافر که وارد بازارچه‌های مرزی می‌شود خارج از حد معمول است و برخورد با آن امری ضروری است.

وی فضای باز ما بین بخش اداری و همچنین نقطه مرزی را از مشکلات مهم در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرز باشماق عنوان کرد و گفت: متاسفانه در برخی موارد کالا در این حد فاصله از طریق مسافر به راحتی از مرز ورود یا خروج پیدا می‌کند.

مهدیدخت به برخی کشفیات مرزبانی استان در ۶ ماهه امسال در مرزها اشاره کرد و اظهار داشت: در زمانی که بازارچه تعطیل بود در بحث کشف مشروبات الکلی با کاهش قابل توجهی مواجه بودیم.

وی از کاهش ۷۵ درصدی کشف کالاهای دخانی در ۶ ماهه اول امسال در مرز باشماق خبر داد و گفت: در زمینه قاچاق کالای سوختی نیز ۷۸ درصد کاهش داشته‌ایم.

جانشین مرزبانی کردستان خاطرنشان کرد: مرزبانی استان در ۶ ماهه امسال در زمینه کشف تجهیزات ماهواره‌ای نسبت به مدت زمان مشابه ۱۰۰ درصد رشد داشته و از لحاظ کشف انواع لوازم صوتی تصویری نیز رشدی ۱۰۰ درصدی در استان داشته‌ایم.

وی همچنین از رشد ۸۹ درصدی کشف داروهای قاچاق در استان خبر داد و افزود: کشف پارچه خارجی و موبایل نیز ۱۰۰ درصد در استان نسبت به ۶ ماهه سال گذشته رشد داشته است.

به گفته مهدیدخت، در مجموع ۶۴۵ فقره پرونده مربوط به قاچاق کالا و ارز در مرزبانی استان تشکیل شده و از نظر تعداد دستگیر شدگان نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته‌ایم.

مدیر گمرک باشماق مریوان نیز در این جلسه اظهار کرد: در راستای کنترل و نظارت بر جلوگیری از قاچاق سوخت در مرز باشماق اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و در همین زمینه ۴ نفر مستقر شده و فرایند را قبل از ورود کامیون به محوطه تا پایان و خروج کار دنبال می‌کنند.

گودرزی افزود: کنترل و نظارت با حساسیت خاص و به صورت ۱۰۰ درصدی انجام می‌شود و اجرای طرح دیب‌زنی ۹۹٫۹ درصد اهداف را محقق کرده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: