شرایط حاد لرستان در تعداد تخت بیمارستانی

آقاجانی، معاون درمانی وزارت بهداشت: عقب‌ماندگی لرستان از لحاظ تخت بیمارستانی بسیار حاد است.اکنون نرم کشوری تخت‌های بیمارستانی ۱/۶ به ازای هزار نفر است اما این در لرستان ۱/۲ است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد آقاجانی در سفر به خرم‌آباد افزود: اکنون نرم کشوری تخت‌های بیمارستانی ۱/۶ به ازای هزار نفر است اما این در لرستان ۱/۲ است.
این نرم پایین سرانه تخت بیمارستانی در لرستان نشان می‌دهد که جای سرمایه‌گذاری در این استان وجود دارد.
وی اظهار داشت از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پروژه‌های درمانی و ارائه خدمات درمانی به لرستان اختصاص پیدا کرده است.
آقاجانی افزود: حدود هزار و ۸۰۰ دستگاه تجهیزات پزشکی و حدود ۶۰ پزشک متخصص به مجموعه تخصصی این استان اضافه شده است. معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: امسال روند افزایش نیروهای تخصصی در استان لرستان ادامه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان که با حضور محمد آقاجانی برگزار شد. گفت: ساخت ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی درمانی جدید و ۵۰۰ تخت بیمارستانی با مشارکت نیکوکاران سلامت، وزارت بهداشت، استانداری لرستان، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و دانشگاه در دستور کار بوده که با تحقق آنها تحولی عظیم و ماندگار در بعد توسعه فضای فیزیکی بهداشت و درمان استان ایجاد خواهد شد.
دکتر کورش ساکی گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص، کمبود تجهیزات پزشکی کلان و سرمایه‌ای و بدهی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی سازمان‌های بیمه‌گر به دانشگاه سه مشکل عمده حوزه سلامت در لرستان است که حل آنها توجه ویژه وزارت بهداشت را می‌طلبد.

منبع: کیهان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: