سهم ۲۰ درصدی داروی قاچاق در کشور

سبحانیان، رئیس انجمن واردکنندگان دارو: در حدود ۲۰ درصد از داروهای موجود در کشور قاچاق هستند، گفت: قاچاق دارو با لوازم خانگی تفاوت های زیای دارد زیرا مستقیما جان بیمار را هدف گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر علی سبحانیان با حضور در برنامه «روی خط خبر» شبکه خبر که با موضوع مبارزه با کالاهای قاچاق روی آنتن رفت، با اشاره به حساسیت ورود داروهای قاچاق به کشور تاکید کرد: در قاچاق دارو سلامت خانواده ها مورد تهدید جدی است، زیرا ممکن است این داروها تقلبی و یا تاریخ گذشته باشند.

وی با عنوان این مطلب که در حدود ۲۰ درصد از داروهای موجود در کشور قاچاق هستند، گفت: قاچاق دارو با لوازم خانگی تفاوت های زیای دارد زیرا مستقیما جان بیمار را هدف گرفته است.

وی با اشاره به دشواری مقابله با ورود داروهای قاچاق به کشور، اظهار کرد: کنترل داروهای قاچاق به کشور دشوار است زیرا اصولا داروها کوچک هستند و حمل آنها نیز آسان است.

سبحانیان گفت: هرگونه اقدامی که در روند مبارزه با داروهای قاچاق صورت می گیرد، مقطعی است. زیرا مجازات ها چندان بازدارنده نیستند و باید زمینه ای بوجود آمدن قاچاق دارو از بین برود در غیر این صورت این اقدامات چندان کارساز نیستند.

وی افزود: سازمان غذا و دارو باید زمینه های ورود داروهای قاچاق به کشور را شناسایی و جلوی آن را بگیرد زیراگر ریشه ها حذف شوند مشکل قاچاق نیز به طور کامل حل و فصل می شوند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: