نماینده مجلس:

بانکها در وصول تسهیلات کلانی جدی نیستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بانک‌ها‌ در زمینه وصول اقساط وام‌ها‌ی خرد جدیت دارند، گفت: این درحالی است که این دقت و جدیت در بحث وصول معوقات کلان و وام‌ها‌ی میلیاردی وجود ندارد که این تناقض قابل قبول نیست.

به گزارش عیارآنلاین، شهاب نادری با تاکید برلزوم رفع مشکلات اقتصادی مردم،به خانه ملت گفت: بخش قابل توجهی از مردم کشور با مشکلات اقتصادی روبرو هستند و علاوه بر برنامه‌ها‌ی اقتصادی مدت دار،باید سیستم بانکی نیز در زمینه ارائه وام‌ها‌ی خرد همکاری لازم را با مردم داشته باشد.
نماینده مردم پاوه و اورامان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درحال حاضر مردم در مراجعه به نمایندگان مجلس، از سخت گیری بانک‌ها‌ در زمینه ارائه وام‌ها‌ی خرد گلایه دارند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود: بانک‌ها‌ علاوه بر کسب سود وظیفه خدمت رسانی به مردم کشور را نیز برعهده دارند و جزئی از این کشور هستند.

نادری افزود:بانک‌ها‌ درحالی از مردم و اقشار با درآمد کم، برای ارائه وام درخواست معرفی ضامن با شرایط مطلوب می‌کنند که به تناسب این موضوع در ارائه وام‌های کلان وجود ندارد.

وی افزود: در بحث وصول اقساط وام‌ها‌ نیز مسائلی درکشور وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود؛ به‌طور مثال بانک‌ها‌ در زمینه وصول اقساط وام‌ها‌ی خرد خیلی دقیق هستند، این درحالی است که این موضوع در بحث وصول معوقات کلان و وام‌ها‌ی میلیاردی وجود ندارد که این تناقض قابل قبول نیست.
نادری با انتقاد از اخذ جریمه دیرکرد بانکی توسط بانک‌ها‌، تاکید کرد: بانک‌ها‌ باید با مشتریان خرد تعامل داشته باشند تا بدهی‌ها تسویه شود. عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: سیستم بانکی باید در خدمت تمامی مردم جامعه باشد و با همدلی و همزبانی شرایطی را فراهم کند که مردم و اقشار ضعیف جامعه بتوانند با استفاده از وام‌ها‌ی خرد بخشی از مشکلات اقتصادی خانوار را رفع کنند.

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: