ساخت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع مدرسه طی سه سال اخیر

فانی، وزیر آموزش و پرورش: طی سه سال اخیر ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع مدرسه تحویل شده است که از این میزان ۳۰ درصد توسط مردم و خیرین تحویل آموزش و پرورش شده که این حجم عظیم این کار بسیار ارزشمند است اما ما همچنان با کمبود مواجهیم و حدود یک سوم از فضاهای ما استاندارد و ایمن نیستند که امیدواریم تا آخر برنامه ششم توسعه این یک سوم را به فضاهای استاندارد تبدیل کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغرفانی در مراسم افتتاح ۲۰۰ مدرسه برکت با ۱۳۰۰ کلاس درس در سراسر کشور که صبح امروز ۴ مهرماه در آموزشگاه برکت شهرستان رباط کریم برگزار شد اظهار داشت: در آغازین روز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت هستیم و باید یادی کنیم از هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدا، رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنها و باید تلاش کنیم تا روحیه ایثار و گذشت در دانش آموزان تقویت شود.

وی افزود: آموزش و پرورش در همه کشورها مهمترین نهاد محسوب می شود و امروز ما در آموزش و پرورش بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز داریم که بزرگترین سرمایه انسانی کشور است و دانش آموزانی که امروز پشت نیمکت ها قرار دارند آینده سازان کشور هستند که در آینده مسئولیت می گیرند به همین دلیل است که آموزش و پرورش مهمترین نهاد در هر کشور است.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد: در آموزش و پرورش زیرساخت نیروی انسانی آینده کشور شکل می گیرد و آینده سازان و دست اندرکاران آینده کشور امروز دانش آموز هستند و به همین دلیل است که آموزش و پرورش آینه تمام نمای کشور است .

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند هر نوع هزینه ای در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است که این نکته بسیار پسندیده و به جایی است امروز بیش از ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز در ۱۰۷ هزار مدرسه در ۱۰۷ هزار نقطه کشور و حتی دورترین مناطق کشور در حال تحصیل هستند و ۹۵۰ هزار معلم و فرهنگی امر تعلیم و تربیت نونهالان کشور را برعهده دارند.

فانی افزود: برای بازگشایی مدارس بیش از ۷٫۵ ماه برنامه ریزی انجام شده تا مدارس آمادگی کامل را برای پذیرایی از دانش آموزان داشته باشند و روز گذشته از تمام استان ها گزارش بازگشایی مدارس را گرفتیم و همچنین از یک هفته قبل بازرسانی جهت ارزیابی میدانی بازگشایی مدارس در استان ها حضور داشتند.

وی ادامه داد: طی سه سال اخیر ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع مدرسه تحویل شده است که از این میزان ۳۰ درصد توسط مردم و خیرین تحویل آموزش و پرورش شده که این حجم عظیم این کار بسیار ارزشمند است اما ما همچنان با کمبود مواجهیم و حدود یک سوم از فضاهای ما استاندارد و ایمن نیستند که امیدواریم تا آخر برنامه ششم توسعه این یک سوم را به فضاهای استاندارد تبدیل کنیم .

وزیرآموزش و پرورش گفت: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش از سیاست های جدی و پربرکت است که امکانات فراوان سایر نهادها، دستگاه ها و ارگان ها را به آموزش و پرورش هدایت کردیم که در راس آنها ستاد فرمان اجرایی حضرت امام و بنیاد برکت است که تا پایان سال ۹۴ حدود ۵۸۵ مدرسه تحویل آموزش و پرورش داده اند و امروز نیز ۲۰۰ پروژه در یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس را شاهد هستیم که توسط آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری افتتاح می شود.

وی افزود: باید از مقام معظم رهبری که با اندیشه بلند خود مسیر ساخت و ساز مدارس در محروم ترین مناطق کشور را فراهم کرده است تشکر و قدردانی کنیم .

فانی یادآور شد: امیدواریم که این حرکت بسیار خوب که با تاکید مقام معظم رهبری شکل گرفته است در سال های آتی گام های موثرتری بردارد تا بتوانیم دانش آموزان مناطق محروم در فضای آموزشی دلنشین و استاندارد به تعلیم و تربیت بپردازند و در تربیت دانش آموزان ایرانی کوشا باشیم.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: