اعتبار مصوب امسال سازمان نوسازی مدارس هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است

رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور: اعتبار مصوب امسال سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۹۰ درصد آن صرف ایمنی مدارس می شود./ مدیر عامل بنیاد برکت: ساخت هر کلاس درس نیازمند یکصد میلیون تومان سرمایه گذاری است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدمهدی زاهدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در برنامه ششم توسعه پیشنهاد کردیم معادل ریالی سه میلیارد دلار برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور درنظر گرفته شود.

وی اختصاص فوق العاده خاص برای معلمان مناطق محروم، تخصیص سرانه مناسب برای مدارس شبانه روزی روستایی، تربیت معلم چندپیشه و استفاده از مدارس پیش ساخته را از جمله پیشنهادهای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای رفع محرومیت آموزشی از این مناطق اعلام کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت هم در این برنامه گفت: از مجموع ۱۰۷ هزار مدرسه در کشور ۳۰ درصد نیازمند نوسازی و بازسازی است.
عارف نوروزی افزود: ساخت هر کلاس درس نیازمند یکصد میلیون تومان سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته قرارداد ساخت ۹۵۰ مدرسه با ۵۱۰۰ کلاس درس بسته شده است گفت: از این تعداد تاکنون ساخت ۷۸۸ مدرسه با ۴۱۰۰ کلاس درس و ظرفیت استفاده یکصد و یک هزار دانش آموز به اتمام رسیده است.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: هم اکنون ۱۷۲ مدرسه در حال ساخت داریم و امیدواریم تا پایان امسال کار ساخت ۱۱۰ مدرسه را در سیستان و بلوچستان به پایان برسانیم.
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: ۱۰ درصد مدارس کشور دو نوبته است.
مرتضی رئیسی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تخریب ، بازسازی و مقاوم سازی ۳۰ درصد از مجموع مدارس کشور بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به شناسایی ۱۳۵۰ کلاس درس خشتی و گلی در کشور گفت: ۵۰ درصد این تعداد در استان سیستان و بلوچستان است و از پارسال اقدامات لازم برای بهبود وضعیت این کلاس ها آغاز شده است.
رئیسی افزود: اعتبار مصوب امسال سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۹۰ درصد آن صرف ایمنی مدارس می شود.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: