فعالیت ۷۵۰ مرکز دارالقرآن [دانش‌آموزی] در سال جاری

مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش: امسال هم ۷۵۰ مرکز دارالقرآن به صورت محوری فعالیت های خوبی را دنبال می کنند که از اولیا خواستاریم که دانش آموزان را به سمت این مراکز سوق دهند تا آن ها هر چه بیشتر با این فعالیت ها آشنا شوند. /اجرایی شدن سند جامع نماز از اولویت های ویژه وزارت است

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا مسیب زاده ظهر امروز شنبه در حاشیه آئین نواختن زنگ مدارس استان خوزستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش در راستای برنامه های دینی و مذهبی که برای دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی خود داشته، اهتمام ویژه ای را در امر فعالیت های قرآن، عترت و نماز دارد که امسال نیز پیرو فعالیت های گذشته، چند کار محوری را در حوزه فعالیت های خود دنبال می کنیم.

وی افزود: موضوع اول؛ تهیه کتابچه ای تحت عنوان «ندای رحمت» است که مجموعه برنامه ها و فعالیت های حوزه اجرایی قرآن، عترت و نماز را به عنوان کتاب کار در اختیار مربیان قرار می دهد و کلیه دستورالعمل های پایدار در این کتاب تهیه شده است. این کتابچه یک کار عملی مناسبی را برای مربیان تهیه کرده تا دیگر از بخشنامه های مکرر پرهیز شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بر اساس این کتاب، چهار فعالیت محوری تعریف شده که در حوزه قرآن، امسال حفظ موضوعی آیات الهی که از کارهای با ارزش وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان است، برای هر پایه تحصیلی بین ۲۰ تا ۴۰ آیه منتخب بر اساس سن دانش آموزان انتخاب کرده است.

مسیب زاده ادامه داد: همچنین ۱۱ عنوان کتاب تهیه شده که شامل متن آیات، خلاصه و تفسیر و مفهوم و ایستگاه های اندیشه است.

وی بیان کرد: در حوزه عترت نیز طرح «امام شناسی» به عنوان طرح محوری، امسال همزمان با ایام محرم اجرا می شود که در همین راستا نیز سوگواره ای توسط دانش آموزان در قالب نوجوانان عاشورایی در ۱۷ مهرماه و ششم محرم همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: طرح امام شناسی معرفی ائمه اطهار به عنوان بهترین الگوهای سبک زندگی اسلامی در قالب ۱۷ عنوان کتاب تهیه شده و توزیع می شود.

مسیب زاده ادامه داد: در خصوص فریضه ارزشمند نماز نیز عملی و اجرایی شدن سند جامع نماز از اولویت های ویژه وزارت است که بحث آموزش نیروی انسانی در کنار برگزاری نماز جماعت در مدارس از اولویت ها به شمار می آید.

وی بیان کرد: امسال هم ۷۵۰ مرکز دارالقرآن به صورت محوری فعالیت های خوبی را دنبال می کنند که از اولیا خواستاریم که دانش آموزان را به سمت این مراکز سوق دهند تا آن ها هر چه بیشتر با این فعالیت ها آشنا شوند.

مسیب زاده در ادامه، با تبریک ویژه به خوزستان و اداره کل آموزش و پرورش استان که در طی سال های اخیر برگزیدگان مسابقات قرآن، عترت و نماز، یک پای ثابت خوزستان بوده است، افزود: این امر مطمئنا حاکی از اهتمام مسئولان استان در زمینه فعالیت های ارزشی قرآنی است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مسابقات ما شرکت می کنند که بیشتر این ها در مسابقات قرائت، حفظ و نهج البلاغه و تفسیر، مداحی، احکام، انشای نماز، صحیفه سجادیه و اذان، ترتیل خوانی و حفظ ویژه شرکت می کنند.

وی عنوان کرد: در بین فعالیت های فرهنگی و پرورشی سطح وزارت، آمار شرکت کنندگان در مسابقات قرآن، عترت و نماز از همه بیشتر است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: