شیوه نامه جدید هدایت تحصیلی تا پایان مهر ماه ابلاغ می شود

شکوهی، مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش: شیوه نامه جدید هدایت تحصیلی تا پایان مهر ماه امسال با امضای وزیر آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود شکوهی روز شنبه در حاشیه آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت و افتتاح پروژه آموزشگاه خیر ساز خمین افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان از ابتدای سال تحصیلی جدید بر اساس سنجش نمرات سه پایه هفتم ،هشتم و نهم انجام می شود.
وی بیان کرد: برای نخستین بار حدود یک میلیون دانش آموز در پایه نهم در سال تحصیلی جدید، رشته تحصیلی خود را انتخاب می کنند و براین اساس پس از ۲۲ سال رویه انتخاب رشته به پایه نهم بازگشت.
وی ادامه داد: با انجام انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم، هر دانش آموز از پایه دهم وارد رشته های تخصصی در شاخه نظری، فنی وحرفه ای و کاردانش می شود.
مدیرکل دفتر مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پایه نهم با دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم، رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای دوره متوسطه دوم اقدام می کنند.
شکوهی گفت: ۱۰۶ هزار مدرسه در سال تحصیلی جدید، پذیرای ۱۳ میلیون دانش آموزان است.
وی ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در نهاد آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید وجود ندارد و جبران نیازها از طریق به کار گیری نیروهای حق التدریس و معلمان بازنشسته صورت گرفته است.
وی گفت: بر اساس اعلام نیاز به هر استانی نیروی انسانی تخصیص یافته است و هیچ کلاس درسی در سال تحصیلی جدید بدون معلم نیست.
شکوهی بیان کرد: بیش از ۹۵۰ هزار فرهنگی کار تعلیم و تربیت دانش آموزان را برعهده دارند.
زنگ مهر و مقاومت استان مرکزی در مدرسه خیرساز شهدای قورچی باشی از توابع شهرستان خمین با حضور مدیرکل دفتر مشاوره وزارت آموزش و پرورش نواخته شد.
آموزشگاه ۶ کلاسه خیرساز شهدای قورچی باشی در مساحت ۱۸۰۰ متر مربع در مدت ۷۵ روز با زیر بنای ۸۰۰ متر در ۲ طبقه ساخته شده است و امروز با حضور استاندار مرکزی ، مدیرکل مشاورزه وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استان مرکزی بهره برداری شد.
برای این طرح خیر مدرسه ساز ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.
۱۷ هزار دانش آموز در قالب ۶۶۸ کلاس درس سال تحصیلی جدید را در شهرستان خمین آغازکردند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: