۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳

هدف‌گذاری آموزش و پرورش برای افزایش ۴۰ درصدی تعداد دانش‌آموزان هنرستانها

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: یکی از شاخص‌های وزارت آموزش و پرورش در سال جاری که به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده، افزایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش هنرستانها به ۴۰درصد است.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی صبح امروز (شنبه) در مراسم نواختن زنگ مدرسه در هنرستان زنده یاد فضیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز سال تحصیلی و مقارن شدن آن با هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز در کشور به همراه ۹۴۷ هزار فرهنگی در سال جاری به مدرسه می‌روند.

 وی افزود: یکی از شاخص‌های وزارت آموزش و پرورش  در سال جاری که به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده، افزایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش هنرستانها به ۴۰درصد است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با نگاه متوازن‌سازی دانش آموزان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف تحصیلی و با این نگرش که کار آفرینی در وهله نخست در آینده کشور به دست فارغ التحصیلان هنرستانی رقم می‌خورد این شاخص را افزایش داد.

حمیدی با اشاره به اینکه در اکثر استانها مراسم بازگشایی در هنرستانها برگزار می‌شود، اضافه کرد: آموزش و پرورش با اجرای سند تحول بنیادی در برنامه ششم تمام اهتمام خود را به کار گرفته است تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در مدارس ترویج کند و با پیش بینی ایجاد درس اقتصاد برای متوسطه دوم در این زمینه نقش خود را ایفا کند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: