پوشش تحصیلی دانش آموزان در دوره کاردانش و فنی حرفه ای ۳۲ درصد است

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: پوشش تحصیلی دانش آموزان در دوره کاردانش و فنی حرفه ای هم اکنون ۳۲ درصد است که با ثبت اطلاعات ۱۵۰ هزار دانش آموز دوره دوم متوسطه در سامانه سناد پیش بینی می شود این میزان به ۳۹درصد برسد.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید افزود: پیش بینی می شود سال تحصیلی ۹۵ -۹۶ بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز دختر و پسر در مقاطع تحصیلی ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه وارد کلاس های درس شوند.
وی تاکید کرد: امسال از بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز، هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مقطع تحصیلی ابتدایی، سه میلیون و ۵۰ هزار نفر دوره اول متوسطه و بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز در دوره دوم متوسطه وارد کلاس های درس می شوند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تاکنون اطلاعات نزدیک به ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از دانش آموزان کشور وارد سامانه سناد شده است.
زرافشان اظهارکرد: علت ثبت نشدن اطلاعات این تعداد دانش آموز در سامانه سناد را دیر مراجعه کردن آنها، تاخیر در آغاز فعالیت سامانه سناد به دلیل تغییرات در پایه دهم و ورود دیر هنگام اطلاعات هدایت تحصیلی است.
وی تاکید کرد: ثبت نام ۱۸۰ هزار دانش آموز در مدارس انجام شده اما اطلاعات آنها وارد سامانه سناد نشده است که امیدواریم این ثبت به زودی انجام شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه آموزش های مهارتی و اشتغال جایگاه خود را در کشور باز کرده است چراکه پوشش ۴۰ درصدی دانش آموزان نشان از ورود با علاقه آنها به هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش دارد.
زرافشان اظهارکرد: پوشش تحصیلی دانش آموزان در دوره کاردانش و فنی حرفه ای هم اکنون ۳۲ درصد است که با ثبت اطلاعات ۱۵۰ هزار دانش آموز دوره دوم متوسطه در سامانه سناد پیش بینی می شود این میزان به ۳۹درصد برسد.
در سال تحصیلی جدید ۱۸۰ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه وارد کلاس های درس در استان زنجان شدند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: