موسسه رازی تنها مرکز تولید جیره های غذایی استاندارد حیوانات آزمایشگاهی

رئیس بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه واکسن و سرم سازی رازی گفت: این موسسه تنها مرکز تولید غذای استاندارد برای حیوانات آزمایشگاهی است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر روزبه فلاحی با اشاره به اینکه موسسه رازی بزرگترین تولید کننده حیوانات آزمایشگاهی در کشور است، اظهار کرد: در این موسسه علاوه بر پرورش و تکثیر حیوانات آزمایشگاهی، از حدود ۵۰ سال گذشته تاکنون غذای استاندارد برای این حیوانات تولید می شود.

وی گفت: مراکز دیگری هم در زمینه تولید غذای این حیوانات فعالیت دارند اما موسسه رازی تنها مرکزی است که جیره های غذایی استاندارد تولید می کند و علاوه بر تامین نیاز این موسسه، مراکز تولیدی، تحقیقاتی، دانشگاهی و آزمایشگاهی فراوانی در سراسر کشور متقاضی این تولیدات برای حیوانات مورد استفاده در فعالیت های تحقیقاتی خود هستند.

دکتر فلاحی با اشاره به خرید دستگاه پِلِت ساز نسل جدید در موسسه رازی طی سال گذشته یادآور شد: این دستگاه با ظرفیت تولید پنج تن در ساعت علاوه بر جلوگیری از هدررفتِ غذایی، کیفیت پلت (غذای حیوانات آزمایشگاهی) را هم ارتقا بخشیده است.

وی گفت : به کمک دستگاه جدید می توان تا ۵۰ برابر حجم کنونی، غذای مخصوص حیوانات آزمایشگاهی تهیه کرد.

رئیس بخش تحقیق، تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی تولید پلت پرچرب را از دیگر اقدامات این بخش نام برد و گفت: تولید این محصول که بیشتر مورد مصرف در تحقیقات و پایان نامه های دانشجویی است به شرایط و دستگاه های خاصی نیاز دارد که ما در موسسه رازی با تغییر فرمولاسیون و ایجاد تغییراتی در دستگاه های غذا ساز توانستیم آن را تولید کنیم. وی یادآور شد: این محصول به عنوان فرآورده ای جدید تولید و کُد گذاری شده است.

تولید جیره های غذایی سفارشی ویژه مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی

دکتر فلاحی همچنین از تهیه و تولید جیره های سفارشی ویژه مراکز تحقیقاتی در این موسسه خبر داد و گفت: این جیره ها مطابق با سفارش مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاهی و دانشگاه ها و بر اساس نیاز این مراکز تولید می شود. وی افزود: هم اکنون بسیاری از موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی کشورمان، جیره های غذایی مناسب حیوانات آزمایشگاهی مورد استفاده در آزمایش های خود را از طریق موسسه رازی تامین می کنند.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: