۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵

افزایش ۵٫۱ درصدی تولید فولاد ایران

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد که تولید فولاد ایران در ماه آگوست (مرداد ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸٫۱ درصد و در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی با ۵٫۱ درصد افزایش به ۱۱٫۴۵۱ میلیون تن رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، تولید فولاد ایران در ماه آگوست سال ۲۰۱۶  (مرداد  ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ با از افزایش ۸٫۱ درصدی روبرو شده و به ۱٫۳۵۰ میلیون تن رسیده است. این رقم برای ماه ژوئن سال گذشته میلادی ۱٫۲۴۹ میلیون تن بوده است.

بر اساس برآوردهای این سازمان جهانی، ایران به طور متوسط در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۱٫۴۵۱ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ از افزایش ۵٫۱ درصدی مواجه شده است.

تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست سال گذشته ۱۰٫۸۹۴ میلیون و به طور کلی در سال گذشته میلادی ۱۶٫۱۱۰ میلیون تن برآورد شده است. تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال پیش از آن ۱٫۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ایران در میان ۶۶ کشور تولیدکننده فولاد که ۹۹ درصد فولاد جهان را تولید می‌کنند، در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است.

بر اساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، چین با تولید ۶۸۵۷۰ میلیون تن، ژاپن با تولید ۸۹۱۸ میلیون تن و هند با تولید ۸۱۴۱ میلیون تن فولاد در جایگاه‌های اول تا سوم قرار دارند.

جایگاه‌های چهارم تا دوازدهم نیز در اختیار آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل، اوکراین، تایوان و مکزیک قرار دارد.

تولید فولاد جهان در ماه آگوست ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۹ درصد افزایش یافته است و به ۱۳۴۱۲۵ میلیون تن رسیده است اما تولید فولاد جهان در ۸ ماه نخست امسال ۰٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: