۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۵

تلاش کنگره آمریکا برای ردیابی اموال مقامات عالی‌رتبه ایران در بانک‌های خارجی

مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را در دست بررسی دارد که هدف از آن ردیابی دارایی‌های احتمالی مقامات ایرانی در بانک‌های خارجی اعلام شده است.

به گزارش عیارآنلاین، کمیته اصول و قوانین مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه (به وقت محلی) طرحی را به رأی می‌گذارد که هدف از آن بررسی دارایی مقامات ارشد ایرانی در خارج از کشور است.

در صورت تصویب نهایی و ابلاغ آن از سوی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا واشنگتن تلاش خواهد کرد تا فهرستی از اموال منتسب به رهبر، رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ارشد دولتی و نظامی ایران در بانک‌های خارج از کشور تهیه کند.

این طرح هفته گذشته با ۳۹ رأی موافق در برابر ۲۰ رأی مخالف در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده بود و قرار است در صحن اصلی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در صورت تصویب این طرح، وزیر خزانه‌داری آمریکا بایستی ۲۷۰ روز پس از ابلاغ قانون، گزارش خود را در خصوص دارایی‌ها یا حساب‌های ۲۰۲ مقام ارشد ایرانی در بانک‌های خارجی منتشر کند.

در متن طرح پیشنهادی آمده که حضور گسترده سپاه پاسداران در حوزه‌های اقتصادی، باعث محدود شدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: