یادداشت تفاهم میان تهران و هاوانا برای همکاری های مشترک درحوزه سلامت

جمهوری اسلامی ایران و کوبا در جریان سفر رسمی حجت الاسلام حسن روحانی ،رئیس جمهوری به هاوانا، برای ارتقای همکاری های خود در زمینه بهداشتی، درمانی و دارویی یک یادداشت تفاهم همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش عیارآنلاین، این یادداشت تفاهم همکاری مشترک بهداشتی، پژوهشی، آموزشی و دارویی بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و وزارت بهداشت عمومی کوبا، در حضور «رائول کاسترو» و حسن روحانی،روسای جمهوری اسلامی ایران و کوبا امضا شد.
هیاتهای عالیرتبه ایران و کوبا، پیش از مراسم امضای این یادداشت تفاهم همکاری، با حضور روسای جمهوری دو کشور در نشستی مهمترین مسایل و راههای توسعه همکاریهای تهران – هاوانا را بررسی کردند.
روحانی ظهر دوشنبه به وقت محلی وارد فرودگاه خوزه مارتی هاوانا شد و در بدو ورود توسط معاون رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد کوبا مورد استقبال قرار گرفت.
همچنین رئیس جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر دوشنبه به وقت محلی در کاخ انقلاب هاوانا از سوی رائول کاسترو رئیس جمهوری کوبا مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
در آیین استقبال رسمی از حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا، روسای جمهوری دو کشور هیأت های عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.
دیدار و گفت وگو با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا، حضور در نشست مشترک هیأت های عالی رتبه دو کشور و امضاء اسناد همکاری از جمله برنامه های روحانی در سفر به کشور کوبا است.
روحانی پس از کوبا برای سخنرانی در هفتادو یکمین مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک میشود.

منبع: آنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: