عضو ناظر در کمسیون تلفیق برنامه ششم توسعه:

بیمه سلامت تحت نظر وزارت کار باقی بماند

عضو ناظر در کمسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با ابراز مخالفت در خصوص جداسازی بیمه سلامت از بدنه وزارت کار گفت: بدنه و شاکله اصلی بیمه سلامت بهتر است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی بماند.

به گزارش عیارآنلاین، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: با تثبیت و حفظ بیمه سلامت در وزارت کار و بررسی نقاط ضعف و سعی در برطرف نمودن آنها و شناسایی نقاط قوت و تلاش در جهت تقویت آنها، باید زمینه استفاده بهینه ذینفعان از آن فراهم گردد .

محمد ابراهیم محبی افزود: بحث مربوطه که در قالب یکپارچگی بیمه ها مطرح شده است مستلزم بررسی های کارشناسی گسترده است و در این زمینه بیشترین حساسیت در حیطه تصمیم گیریهای کمیسیون تلفیق شکل گرفته است.

دکتر محبی در گفتگو با تامین ۲۴ تصریح کرد: در مورد اختلاف نظر وزارت کار و وزارت بهداشت در ارتباط با واگذاری مربوطه و مباحث تجمیع بیمه ها، بهتر آن است که نشستی بین این دو وزارتخاته و کارشناسان امر برگزار و راهکارهای رفع مشکلات ارائه و تصمیم گیری ها اتخاذ گردد .

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیر طولانی مدت بررسی های قانونی و تصویب مجلس و شورای نگهبان افزود: کشمکش های موجود موجب فرسایش نیرو در زمینه سلامت و اتلاف زمان و انرژی در خصوص خدمت رسانی به مردم شده و مستلزم زمینه سازیهای نرم افزاری و سخت افزاری است.

وی افزود: بنده به عنوان یک پزشک حاضر در جامعه، خواستار همگرایی مردم در خصوص موارد مطروحه با سازمانهای متبوع و عزم جدی و هماهنگی دستگاه ها در خصوص ارائه هرچه بهتر خدمت رسانی و خروجی مناسب بیمه سلامت هستم.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: