واگذاری سهام موسسه های جهادنصر، توسعه و تحقیقات به ایثارگران تا ۱۵ مهر تمدید شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی از واگذاری سهام موسسه های جهاد توسعه، تحقیقات و نصر به رزمندگان و ایثارگران دارای سابقه حضور بیش از ۶ماه در جبهه خبر داد و گفت: مهلت این واگذاری ها تا پانزدهم مهرماه تمدید شده است.

به گزارش عیارآنلاین، «محمدعلی جوادی» امروز (یکشنبه) در بیست و هشتمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد که در مرکز همایش های صدا و سیما با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، افزود: جهادگران شاکله اصلی مهندسی رزمی جنگ در هشت سال دفاع مقدس بودند و از ۵۴۰ هزار نفر نیروهای جهادی که به جبهه ها اعزام شده اند، سه هزار و ۴۵۷ نفر شهید، یک هزار و ۲۰۰ نفر آزاده و ۲۱ هزار و ۵۷۶ نفر جانباز شده اند.
وی گفت: فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در مقاطع زمانی و نقاط مختلف کشور اقدام های موثری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بویژه در بخش کشاورزی و آب و خاک انجام داده اند.
جوادی اضافه کرد: یکی از این اقدام های مهم، واگذاری سهام شرکت های وابسته وزارت جهاد کشاورزی با هدف اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و توصیه های دولت یازدهم و افزایش بازده است؛ برای نمونه ۱۵درصد سهام موسسه جهادنصر و سهام موسسه های جهاد توسعه و تحقیقات به ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی که بیش از ۶ماه سابقه حضور در جبهه داشته اند، واگذار می شود.
وی اضافه کرد: قرار شد در این سبد، سهام شرکت های جهادنصر، تحقیقات و توسعه باشد تا هر فردی ثبت نام می کند در هر سه شرکت سهام داشته باشد.
جوادی ادامه داد: برای ادامه کار مجوزها و مقررات لازم از دولت گرفته شد.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، واگذاری ها نزدیک به ۵۰ هزار نفر را شامل می شود.
وی از رزمندگان و ایثارگران جهاد کشاورری در هشت سال دفاع مقدس خواست برای اخذ سهام به وزارت جهاد کشاورزی و ایثارگران مراجعه کنند.
وی اقدام دیگر این معاونت را همترازی فرماندهان و برگزاری گردهمایی های مختلف خانواده شهیدان برشمرد.

** تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در این گردهمایی رعایت تقوی و دوری از دنیاگرایی را از ویژگی های شاخص جهادگران عنوان کرد و گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ففط با مدیریت جهادی محقق می شود.
آیت الله حسن عالمی بر سخنان حضرت علی (ع) درباره لزوم رعایت تقوی و دوری از دنیاگرایی در جامعه تاکید کرد و افزود: جهادگران باید نسبت به تقویت این دو خصلت در خود و جامعه اهتمام ورزند.
وی به دستاوردهای مدیریت جهادی در هشت سال دفاع مقدس و آبادانی کشور اشاره کرد و تلاش مسئولان ذیربط برای حاکمیت و ترویج روحیه جهادی در جامعه را خواستار شد.
بر اساس این گزارش، بیست و هشتمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد. وزیر جهاد کشاورزی به دلیل کسالت نتوانست در این آیین شرکت کند.
در این گردهمایی کتاب های «روایات ایثار، جهاد تا شهادت، جهاد بهار انقلاب و گردان هفتم» درباره نقش پشتیبانی سنگرسازان جهاد و زندگینامه شهدا رونمایی شد.
موسسه جهادنصر برای اجرای قانون سال ۱۳۷۶ درباره کوچک سازی فعالیت های دولت، بخشی از سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است و تلاش دارد تا پایان سال ۱۳۹۵ بقیه سهام های خود را واگذار کند.
به گفته مدیرعامل موسسه جهادنصر، منافع مالی این شرکت از محل واگذاری سهام ها به خانواده ایثارگران می رسد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: