رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

فرمایشات رهبر معظم انقلاب منجر به ایجاد نهضت مبارزه با قاچاق میوه شد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید میوه‌های قاچاق را مانند کالاهای قاچاق آتش زد گفت: بعد از فرمایشات معظم له، نهضت مبازره با میوه قاچاق شکل‌گرفته و ورود آن به کشور کاهش‌یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی باغستانی میبدی ، در خصوص سلامت میوه‌های قاچاق  ازجمله لیمو ترش که در حجمی بالا به کشور می‌آید اظهار کرد: هرگز نمی‌توان سلامت میوه ها وارد شده به کشور را تأیید کرد و این میوه ها علاوه بر اینکه امکان آلودگی بهداشتی برای مردم دارند به تولیدات داخلی کشاورزی کشور آسیب‌های جدی واردی می‌کنند.

وی افزود:  میوه‌های که به‌صورت قاچاق به کشور واردی می‌شود هیچ نوع نظارتی بر روی آنها وجود ندارد و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب با کشف میوه‌های قاچاق را باید آنها را آتش زد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تأکید کرد:  بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص برخود با کالای قاچاق، چندین محوله میوه قاچاق کشف و با آنها برخورد شده و نهضت خوبی دراین‌ ارتباط در کشور جریان دارد.

وی افزود:  در مقایسه با ۲ سال گذشته حساسیت‌ها  برای برخورد با کالای قاچاق ازجمله میوه قاچاق زیاده شده است و اقداماتی که اکنون برای جلوگیری از ورود میوه قاچاق به کشور صورت می‌گیرد با گذشته قابل‌مقایسه نیست.

باغستانی میبدی گفت: در این شرایط ریسک ورود قاچاقی میوه به کشور  برای قاچاقچیان بالا رفته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: