توسعه زیرساخت‌های آموزشی کشور نیازمند مشارکت‌های مردمی است

فانی، وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه زیرساخت‌های آموزشی کشور نیازمند مشارکت‌های مردمی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اصغر فانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین نیازهای کشور توسعه فضاهای آموزشی در سراسر کشور است.

وی ادامه داد: در این راستا باید برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی در کشور را با مشارکت‌های مردم ارتقا داده و به استانداردهای لازم برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: توسعه طرح‌های آموزشی در کشور نیز یکی دیگر از مهمترین نیازهای ما در بخش نظام آموزشی است که در این راستا از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا کنون بیش از ۵ هزار و ۸۲۰ طرح آموزشی در کشور به بهره‌برداری رسیده است.

فانی با تأکید بر اینکه در این راستا همچنین در این مدت ۳۳ هزار و ۶۶ کلاس درس نیز در کشور به بهره‌برداری رسیده است، افزود: براساس آمار موجود با ساخت این مدارس، چهار میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۱۰ مترمربع به فضای آموزشی کشور افزوده شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه توسعه فضاهای آموزشی در نیازمند تخصیص اعتبارات است گفت: امسال و برای توسعه فضاهای آموزشی در مناطق مختلف کشور یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال ریال بودجه اختصاص یافته است.

*مدارس فاقد سیستم گرمایشی به وسایل گرمایشی مجهز شدند

فانی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اهمیت تجهیز مدارس به سیستم‌های گرمایشی اظهار کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و اهمیت موضوع در دولت یازدهم از ۲۱۱ هزار و ۹۶۳ کلاس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد، ۱۵۲ هزار و۷۷۷ کلاس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه استان البرز یکی از استان‌های مهم به منظور توسعه فضاهای آموزشی است تأکید کرد: با توجه به مهاجرت‌ها و همچنین رشد جمعیت دانش‌آموزی لذا لازم است تا توسعه فضاهای آموزشی در البرز در اولویت قرار گیرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: