یارانه گازوئیل خودروهای سنگین فاقد بیمه از یکم مهر قطع می شود

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از قطع یارانه گازوئیل ناوگان خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از فردا (پنجشنبه، یکم مهرماه) خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، شهرام آدم نژاد امروز (چهارشنبه، ٣١ شهریورماه) گفت: طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور بر اساس مصوبه هیئت وزیران از یکم مهر پارسال آغاز شد و تاکنون عملکرد مطلوبی داشته است.

وی افزود: در چند ماه گذشته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور که از گازوئیل یارانه ای استفاده می کنند هشدارهای بیمه ای در جایگاه‌های سوخت داده شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: هم اکنون حدود ۶۴ هزار خودروی ناوگان حمل و نقل عمومی که فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث هستند در فهرست خاکستری قرار دارند و هنگام سوخت گیری با پیغام خطای بیمه روبرو می‌شوند.

آدم نژاد یادآور شد: با توجه به اطلاع رسانی در چند ماه اخیر، این عده از فردا نمی توانند از سوخت یارانه ای استفاده کنند.

وی گفت: مالکان این خودروها می توانند در نخستین فرصت بیمه نامه شخص ثالث را تهیه و با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ کارت سوخت خود را از فهرست خاکستری خارج کنند تا بتوانند از سوخت یارانه ای استفاده کنند.

آدم نژاد تصریح کرد: خودروهایی هم که بیمه معتبر دارند اما با این پیغام روبرو می شوند، می توانند با مراجعه و ارائه مدارک به دفاتر پلیس + ۱۰ از فهرست خاکستری خارج شوند.

وی افزود: حدود ۴ هزار و ۶۰۰ خودروی حمل و نقل عمومی کشور نیز در هنگام سوخت گیری با پیغام هشدار بیمه ای مواجه می شوند که مالکان آنها یک ماه مهلت دارند بیمه نامه معتبر شخص ثالث تهیه کنند و بعد از مراجعه به مراکز پلیس + ۱۰، اطلاعات بیمه خود را اصلاح کنند.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به صرفه جویی در مصرف گازوئیل با اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، گفت: از زمان اجرای این طرح در یکسال گذشته تاکنون به طور میانگین روزانه هشت میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.

وی گفت: بر اساس تصمیم کارگروه طرح تخصیص سوخت قرار شد طبقه بندی قدیم خودروهای مسافری شامل سه طبقه خودروهای تا ۲۰ نفر، ۲۱ تا ۴۰ نفر و بیش از ۴۰ نفر به طبقه بندی جدید شامل خودروهای حمل مسافر تا ۹ نفر، ۱۰ تا ۱۵ نفر، ۱۶ تا ۲۶ نفر، ۲۷ تا ۴۰ نفر و بالای ۴۰ نفر تقسیم بندی شود.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: