۳۱ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۸
برای نخستین بار در ایران

پالایشگاه تبریز موفق به بازیافت گازهای مشعل شد

واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل برای نخستین بار در کشور در پالایشگاه تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش عیارآنلاین، محمد باقر دخیلی، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز امروز (چهارشنبه، ٣١ شهریورماه) در آیین گشایش واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز گفت: این پروژه با هدف حفاظت از محیط زیست و با هزینه بیش از چهار میلیون یورو عملیاتی شد.

وی افزود: با بهره برداری از این واحد، آلاینده‌های زیست محیطی کاهش یافته است و گازهای بازیافتی به شبکه سوخت پالایشگاه بازمی گردد و امکان استفاده از تجارت گاز دی اکسید کربن که سازوکار توسعه هوای پاک تحت پیمان کیوتو سازمان ملل است، فراهم می شود.

مدیرعامل پالایشگاه تبریز ادامه داد: با افتتاح این واحد گازهای ارسالی به مشعل ٢ هزار و ۴۵ کیلوگرم بر ساعت بازیافت می شود.

وی اعلام کرد: شرکت پالایش نفت تبریز در بهمن ماه سال ١٣۵۶ با ظرفیت اسمی ٨٠ هزار بشکه در روز راه اندازی شد و ظرفیت تولید پالایشگاه تبریز در سال ١٣٧١ به ١١٠ هزار بشکه در روز رسید.

دخیلی گفت: پالایشگاه تبریز هم اکنون سهم حدود ۶ درصد از توان تصفیه نفت خام کل کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: ماموریت اصلی شرکت تامین خوراک، تولید و عرضه فرآورده های نفتی مورد نیاز مشتریان با استانداردهای کیفی روز بوده و راهبرد شرکت بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی، تعهد به الزام‌های زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز، اهداف کلی پالایشگاه تبریز را توسعه کمی، کیفی و تنوع تولیدات با رویکرد فناوری‌های نوین، توسعه سامانه مدیریت تداوم کسب و کار، نهادینه سازی مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگ سازی آن با راهبرد سود آوری پایدار، نوآوری و توانمند سازی منابع انسانی مبنی بر مکتب یادگیری مدیریت عنوان کرد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: