واردات داروهای بی‌کیفیت از کشورهای هند و چین

قربانی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان: داروهای مورد نیاز با کیفیت بسیار پایین از کشورهایی مانند چین و هند وارد کشور می‌شود درحالی که بیمار با مصرف آن، رضایتمندی کاملی ندارند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین قربانی در واکنش به پیشنهاد رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر ادغام شرکت‌های دارویی کوچک برای داشتن صادرات موفق، افزود: واقعیت آن است ما نتوانستیم سیستم دارویی را ساماندهی کنیم به گونه‌ای که امروزه یکی از چالش‌های بزرگ وزارت بهداشت بازار غذا و داروی کشور است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود بسیاری از فضاهای حاشیه‌ای و لابی‌های بیرونی باعث شده نتوانیم سیستم دارویی کشور را ساماندهی کنیم، از سویی دیگر نبود برنامه ریزی و استراتژی و مدیریت دارو بر این مهم دامن زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه یک روز مشاهده می‌شود که دارویی با کیفیت بسیار پایین و با رانت وارد کشور می‌شود و روز دیگر با بلند شدن صدای اعتراض‌ها متوجه می‌شویم که نمونه‌ای از داروها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی یادآور شد: از سویی دیگر بسیاری از داروهای مورد نیاز با کیفیت بسیار پایین از کشورهایی مانند چین و هند وارد کشور می‌شود درحالی که بیمار با مصرف آن، رضایتمندی کاملی ندارند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: ما نیازمند بسیاری از داروها از جمله داروهای تک نسخه ای هستیم و دراین میان باید داروهای وارداتی با کیفیت مطلوب از شرکت های معتبر وارد شود تا دست رانت هایی که با اخذ مجوز اقدام به واردات داروهای تقلبی می‌کنند گرفته شود همچنین باید برای واردات داروی با کیفیت رقابت نیز ایجاد کرد.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: