۲۴۰۰ آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور اضافه می شود/ مجوز جذب چهار هزار نیروی جدید

آقاجانی، معاون درمانی وزارت بهداشت: ۲۴۰۰ آمبولانس جدید به تعداد سه هزار آمبولانس موجود اورژانس کشور اضافه می شود و این یک تغییر و ارتقای بی .نظیر است. مجوز استخدام و جذب چهار هزار نیروی جدید در اورژانس از دولت اخذ شده است که ۴۰۰ نفر آنها برای مرکز اورژانس تهران است .

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی روز یکشنبه در مراسم چهل و یکمین سالگرد تاسیس اورژانس در سالن همایش های رازی از برنامه های جدید وزارت بهداشت برای توسعه و ارتقای اورژانس کشور خبر داد.
وی گفت: ۲۴۰۰ آمبولانس جدید به تعداد سه هزار آمبولانس موجود اورژانس کشور اضافه می شود و این یک تغییر و ارتقای بی نظیر است.

** مجوز استخدام چهار هزار نیروی جدید در اورژانس
آقاجانی ادامه داد: مجوز استخدام و جذب چهار هزار نیروی جدید در اورژانس از دولت اخذ شده است که ۴۰۰ نفر آنها برای مرکز اورژانس تهران است .
وی ادامه داد: یکی از مشکلات نیروهای اورژانس وضعیت نامناسب ۳۸۰ کانکس پایگاه اورژانس است که در این پایگاهها نیروهای اورژانس از حشرات و حیوانات موذی در امان نیستند، برای رفع این مشکل در بودجه سال ۹۶ حدود ۷۶۰ میلیارد ریال پیش بینی می شود که تمام این پایگاهها به پایگاه ثابت با شرایط مطلوب تبدیل می شوند.
آقاجانی اضافه کرد: برای ارتقای سیستم ارتباطی نیز سیستم ارتباط دیجیتال در تهران، مشهد، آبادان و دزفول راه اندازی شده و امیدواریم سال آینده در کل کشور گسترش یابد.
وی اضافه کرد:تاکتون ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی در کشور تاسیس شده که در یکسال گذشته ۵ هزار مجروح را منتقل کردند که اگر نبودند بسیاری از این بیماران و مجروحان فوت می کردند.
وی از اضافه شدن هفت پایگاه اورژانس هوایی جدید خبر داد و گفت: کشور برای پوشش مناسب خدمات اورژانس به ۴۴ پایگاه اورژانس هوایی نیاز دارد.
آقاجانی افزود: طی ۱۰ سال گذشته ۳۰۰ درصد به تعداد ماموریت های سالانه اورژانس اضافه شده است.
وی گفت: سال ۸۴ از هر ۱۰ مصدوم و بیمار اورژانسی یک نفر فوت می کرد ولی امروز در سال ۹۵ از هر ۱۹ بیمار اورژانسی یکی فوت می کند که این پیشرفت حاصل تلاش نیروهای اورژانس و همکاری پلیس، وزارت راه و صنعت خودرو است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: