عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

کمبود پزشک باعث افزایش درآمد برخی پزشکان شده

بنیادی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: امروزه پایه حقوق پزشکان پایین است، گفت: آنچه که به عنوان دریافتی نجومی پزشکان یاد می‌شود در واقع کارانه است که کمبود پزشک باعث افزایش درآمد برخی پزشکان شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بهروز بنیادی در واکنش به نامتناسب بودن شیوه پرداخت به پزشکان، افزود: کمبود پزشک از جمله مشکلی است که در حوزه سلامت به چشم می خورد و به جهت این معضل ، میزان مبالغی که به پزشک تعلق می گیرد چشمگیر است به عنوان مثال زمانی که پزشکی در شهرستان کوچکی فعالیت می کند به جهت کمبود نیرو ناچار است شبانه روز به ارایه خدمت بپردازد که در چنین شرایطی مبالغ دریافتی وی نیز به ازای خدمات ارایه شده افزایش می یابد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مبالغ تحت عنوان کارانه به پزشکان پرداخت می‌شود و زمانی که کمبود پزشک در حوزه سلامت وجود داشته باشد مبلغ پرداختی بین تعداد محدودی پزشک توزیع می شود که همین امر باعث شده شائبه دریافتی نجومی بین پزشکان قوت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: زمانی که در بیمارستانی، چهار متخصص ارتوپد وجود داشته باشد، میزان پرداختی به این ۴ متخصص متفاوت تر از دستمزد به یک ارتوپد است.

وی یادآور شد: اکنون وزارت بهداشت سیاستی را در پیش گرفته که بر اساس آن سرانه متخصصان به جمعیت کشور را مطالعه کند، اگر این مهم رخ دهد بسیاری از سوالات موجود پیرامون دریافتی های نجومی پزشکان نیز رفع می شود.

بنیادی تاکید کرد: امروزه پایه حقوق پزشکان بسیار پایین است به گونه ای که پزشکان عمومی بین یک و نیم میلیون تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند و حقوق یک فوق تخصص حدود ۳ میلیون تومان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر بسیاری از پزشکان هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی کار می‌کنند که این مهم اعتراضاتی را ایجاد کرده؛ متاسفانه در دولت نهم و دهم دچار یک بی نظمی و بی قانونی شدیم و شاهد بخشنامه های خلق الساعه بودیم که همین امر کشور را دچار اغتشاش مدیریتی کرد اما به نظر می رسد در دولت یازدهم تا حدودی بازگشت به قانون را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین وزیر بهداشت نیز به همین سمت حرکت کرده و به دنبال ایجاد نظم و انضباط در سیستم سلامت است این درحالی است که مجلس نیز در تلاش است تا از اهرم های نظارتی خود برای رفع معضلات حوزه سلامت استفاده کند تا دغدغه های مردم نیز در این حوزه برطرف شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: