۲۳ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
معاون وزیر نفت:

ظرفیت تولید روزانه نفت ایران امسال به ۴ میلیون بشکه می رسد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان سال ٩۵ به چهار میلیون بشکه در روز می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، علی کاردر پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، ٢۴ شهریور ماه) در جریان بازدید از مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران گفت: از این میزان، بیش از ١,٧ میلیون بشکه در داخل مصرف و باقی نفت تولیدی صادر می شود.

وی از کاهش چشمگیر واردات بنزین در نیمه دوم امسال خبر داد و درباره بازدید امروز گفت: جهاد دانشگاهی دستاوردهای بسیاری در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز دارد و امیدواریم بتوانیم در مسیر تعامل بیشتر با این مجموعه گام برداریم.

کاردر در پاسخ به سئوالی درباره روند پیشرفت قراردادهای واگذاری مطالعات فناورانه مخازن به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی گفت: پیشنهادهای اولیه هر یک از قراردادها آماده شده و پیشنهادهای بعدی نیز به تدریج ارائه می شود.

وی گفت: در میدان‌هایی که همزمان با واگذاری مطالعه آنها به دانشگاه‌ها، در دستور کار واگذاری در قالب قراردادهای جدید نفتی قرار دارند، در حقیقت ٢ بخش مشتمل بر دانشگاه از یک سو و شرکت اکتشاف و تولید از سویی دیگر بر روی آن میدان مطالعه می کنند که این موضوع به مطالعات آن میدان غنای بیشتری می بخشد.

به گزارش شانا، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران صبح امروز (چهارشنبه، ٢۴ شهریورماه) از مجتمع تحقیقاتی و ساخت صنعتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کرد و از نزدیک در جریان دستاوردهای این مجموعه قرار گرفت.

معاون وزیر نفت از مرکز ساخت ماشینهای الکتریکی، پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی، یارد مونتاژ دکلهای حفاری و بازوهای بارگیری نفت و مرکز ساخت مبدلهای الکتریکی این مجتمع تحقیقاتی بازدید کرد.

مجتمع تحقیقاتی و ساخت صنعتی شهدای جهاد دانشگاهی در ۵۵ کیلومتری آزادراه تهران- قزوین واقع شده است.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: