۲۵ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

واردات نفت کره جنوبی از ایران ۲ برابر شد

گزارش جدید اداره گمرک کره جنوبی نشان می دهد، واردات نفت این کشور از ایران در ماه اوت نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا ۲ برابر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، در حالی که تهران همچنان به بازپس گیری سهم خود از بازار نفت ادامه می دهد، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه اوت نسبت به یک سال قبل، تقریبا دو برابر شده است.
بر اساس گزارش اداره گمرک کره جنوبی، سئول در ماه اوت ۱٫۱ میلیون تن، معادل ۲۶۰ هزار و ۷۷۰ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرد، در حالی که این رقم در اوت سال گذشته یعنی زمانی که تحریم ها همچنان پابرجا بود، ۵۵۲ هزار و ۷۱۰ تن بود.
ایران در راستای تلاش های خود برای بازپس گیری سهم خود از بازار نفت، توانسته تولید خود را در ماه ژوئن به ۳٫۶۴ میلیون بشکه در روز برساند، در حالی که رقم متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۵، ۲٫۸۴ میلیون بشکه در روز بود.
اما تولید نفت ایران از ماه ژوئن به این طرف دیگر افزایش نیافته و این نشان می دهد که ایران احتمالا برای اجرای برنامه های قبلی خود مبنی بر رساندن تولید خود به سطح قبل از تحریم ها با مشکل مواجه شده است.
تولید کنندگان عضو و غیرعضو اوپک قرار است اواخر ماه جاری میلادی در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی در الجزایر با یکدیگر تشکیل جلسه دهند.
در عین حال، فروش نفت ایران به آسیا احتمالا قوی خواهد ماند، زیرا این کشور قیمت نفت سبک خود برای بازار آسیا در ماه سپتامبر را به پایین ترین رقم در ۸ ماه گذشته رسانده است.
کره جنوبی، پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان، در ۸ ماهه نخست امسال، ۸٫۳۳ میلیون تن، معادل روزانه ۲۵۰ هزار و ۱۶۰ بشکه نفت از ایران خریداری کرده، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۳٫۷۸ میلیون تن بوده است و این به معنای افزایش ۱۲۰ درصدی واردات نفت کره از ایران است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: