۲۵ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
مدیرعامل پالایشگاه اراک اعلام کرد

آمادگی پالایشگاه اراک برای تولید بنزین یورو ۵

مدیرعامل پالایشگاه اراک از آمادگی این پالایشگاه برای تولید بنزین یورو ۵ خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی جمشیدی مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی اراک در جمع خبرنگاران گفت: راه اندازی واحدهای جدید پالایشگاه اراک در دوران سخت تحریم با مشکلات زیادی مواجه بود.

وی ادامه داد: گاهی فعالیت برخی واحدها به دلیل نبود تجهیزات و قطعات متوقف می‌شد.

به گفته وی، برخی از تجهیزات خریداری شده از اروپا به سختی وارد کشور می‌شد، به همین دلیل روند توسعه این پالایشگاه به کندی پیش می‌رفت.

مدیرعامل پالایشگاه اراک ادامه داد: اکنون در ساخت بسیاری از کاتالیست های واحدهای بنزین سازی به خودکفایی رسیده ایم، به طوری که تا دو سال آینده، هیچ کاتالیستی وارد کشور نخواهد شد.

جمشیدی تصریح کرد: شرایط ما برای تولید بنزین یورو ۵ آماده است، اما به دلیل مصرف بالای بنزین در داخل کشور و نیاز به تولید حداکثری در تولید بنزین یورو ۴، در نظر داریم، پس از راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، این اقدام انجام شود.

به گفته وی به دلیل این که پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی وارد مدار می شود و می‌تواند بنزین داخل را تامین کند، شرایط برای ما فراهم می شود، تا کیفیت بنزین تولیدی در پالایشگاه اراک افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین در این پالایشگاه تولید می شود، پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال در مدار قرار می گیرد و بر این اساس، از سال آینده می‌توانیم تولید بنزین یورو ۵ را آغاز کنیم.

جمشیدی ادامه داد: به تازگی مذاکراتی را با شرکت های خارجی آغاز کرده ایم که این مذاکرات با شرکت های صاحب لیسانس اروپایی بوده است، به طوری که تاکنون با شماری از شرکت های صاحب لیسانس هلندی، آلمانی و فرانسوی برای همکاری در این پالایشگاه مذاکره شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: