۲۶ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷

میانگین تولید بنزین کشور به روزانه ۶۴ میلیون لیتر رسید

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: میزان تولید بنزین کشور در پنج و ماه نیم امسال به طور میانگین ۶۴ میلیون لیتر در روز بود، با تکمیل طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس، ظرفیت این بخش به ۶٧ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

به گزارش عیارآنلاین، « عباس کاظمی » افزود: بهره برداری از واحد بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس در نیمه دوم امسال، موجب افزایش سه میلیون لیتری تولید بنزین در کشور خواهد شد .
وی اجرای طرح توسعه واحد بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس را یادآور شد و اضافه کرد: این پروژه پاییز امسال به بهره برداری می رسد و اکنون در مرحله نهایی تحویل گیری از پیمانکار است و با بهره برداری از آن، افزایش سه میلیون لیتری تولید بنزین را برای کشور در برخواهد داشت.
به گفته معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی، بهره برداری از این طرح حدود ٧٠ درصد بنزین این پالایشگاه با در سرویس قرار گرفتن واحد جدید، امکان تولید بنزین یورو ۴ فراهم خواهد شد.
وی گفت : طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس پایان شهریورماه جاری در مرحله پیش راه اندازی قرار می گیرد و تا پاییز راه اندازی می شود.
کاظمی مصرف میانگین کشور را روزانه ٧۴ میلیون لیتر بنزین ذکر کرد و گفت: میزان واردات بنزین با توجه به رقم تولید و مصرف کشور روزانه ١٢ میلیون لیتر است که با افزایش تولید سه میلیون لیتری بنزین و کاهش مصرف در نیمه دوم سال، میزان واردات به طور متوسط به هشت میلیون لیتر در روز می رسد که نسبت به سال گذشته کمتر است.
به گفته وی پالایشگاه بندرعباس یکی از هشت پالایشگاه ایران است که پس از انقلاب با هدف صادرات ساخته شد، اما به دلیل نیاز داخلی تاکنون موفق به صادرات نشد.
به گزارش ایرنا؛ طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢۵ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢۵ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفت گاز با ظرفیت ۵٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحدهای مهم این پالایشگاه است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: