اجرای سیاست‌های کلی خانواده مساوی با رسیدن به توسعه پایدار

دبیر کمیته جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر سیاست‌های کلی خانواده به درستی اجرا شود، شاهد ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه انسانی هر چه بیشتر و به تبع آن توسعه پایدار در کشور خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، جعفر سطوتی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده گفت: سیاست‌های کلی خانواده که در ۱۶ بند تصویب و ابلاغ شده است در چارچوب کلی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت و سبک زندگی – ایرانی قابل تبیین و تحلیل است. در این (۱۶) بند از سیاست‌های کلی نظام رویکرد غالب تقویت نقش تربیتی خانواده است که با توجه به تحولات پرشتاب جوامع مدرن و زندگی شهری این نقش کمرنگ‌تر از گذشته شده است.

وی ادامه داد: اگر این سیاست‌ها به درستی اجرا شود شاهد ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه انسانی هر چه بیشتر در کشور و به تبع آن توسعه پایدار خواهیم بود، چرا که اجرای آن اثرات انکارناپذیری بر آحاد افراد جامعه از دوران طفولیت گرفته تا دوران جوانی و سپس سالمندی و اعم از زن و مرد خواهد گذاشت.

دبیر کمیته جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در این میان تأثیر این سیاست‌ها بر وضعیت نسل جوان نیز قابل توجه است، چرا که در شکل‌گیری و تقویت هویت ملی و تقویت سبک زندگی اسلامی – ایرانی جوانان اثر گذاشته و شرایط را برای ازدواج و تشکیل یک خانواده سالم در میان جوانان و پس از آن حفظ و تحکیم خانواده تسهیل می‌کند.

سطوتی ادامه داد: این سیاست‌ها معطوف به ارتقای سطح سلامت جامعه در ابعاد مختلف جسمانی، روانی و اجتماعی و معنوی نیز است و جوانان را باید از ذی‌نفعان اجرای این سیاست‌ها دانست. اگر سیاست‌های کلی خانواده به درستی اجرا شود شاهد ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه انسانی هر چه بیشتر و به تبع آن توسعه پایدار در کشور خواهیم بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: