مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری: اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از طرح تخفیف ویژه استفاده از خدمات آزمایشگاهی بهرمند می شوند

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با اشاره به افزایش تعداد اعضای هیأت علمی تحت پوشش طرح تخفیف ویژه خدمات آزمایشگاهی، گفت: تاکنون بیش از چهارصد و هفتاد درخواست برای بهره‌مندی از این خدمات ثبت شده است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، گفت: با راه‌اندازی سامانه ثبت خدمت آزمایشگاهی در کارتابل مشتریان شبکه، پژوهشگران می‌توانند خدمات آزمایشگاهی رخواستی خود را آسان‌تر ثبت و پیگیری کرده و از وضعیت فرآیند تکمیل درخواست خود آگاه شوند.

وی با اشاره به تسهیل فرآیند دریافت خدمات آزمایشگاهی با ایجاد سامانه درخواست ثبت خدمت توسط پژوهشگران، افزود: با اضافه شدن این سامانه به کارتابل مشتری در شبکه آزمایشگاهی اعضای باشگاه مشتریان می‌توانند خدمات آزمایشگاهی درخواستی خود را انتخاب کرده و درخواست مورد نظر به کارتابل آزمایشگاه برای بررسی و تکمیل فرآیند ثبت خدمت ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از ثبت نهایی خدمت از سوی مرکز آزمایشگاهی، پیامک و ایمیل اطلاع‌رسانی ثبت خدمت از سوی شبکه برای مشتری ارسال می‌شود.

* آسان‌تر شدن دریافت خدمات آزمایشگاهی پژوهشگران

اسدی فرد، امکاناتی همچون امکان انتقال به فرد دیگر، مشاهده فهرست اعتبارات متنقل شده، فهرست اعتبارات و خدمات دریافت‌شده را از دیگر مزایای این سامانه برشمرد و افزود: با استفاده از امکانات فراهم شده،  اعضای هیأت علمی که دارای اعتبار طرح تخفیف ویژه اعضای هیأت علمی ۱۵ دانشگاه برتر کشور هستند می‌توانند بخشی از اعتبار خود را برای دریافت خدمات آزمایشگاهی به دانشجویان منتقل کنند.

* بهره‌مندی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها از طرح تخفیف ویژه

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با اشاره به رشد تعداد اعضای هیأت علمی تحت پوشش طرح تخفیف ویژه گفت: تاکنون بالغ بر چهارصد و هفتاد درخواست از سوی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها برای بهره‌مندی از خدمات طرح تخفیف ویژه ثبت شده است که سیصد و دریافت‌ اعتبار ۴۰ میلیون ریالی برای پنجاه نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، جمعا به ارزش ۱۴هزار و صدو شصت میلیون ریال تایید شده است که تاکنون ۹۴ عضو هیأت علمی، ششصد و دوازده میلیون ریال از این میزان اعتبار را استفاده کرده‌اند.

اسدی فرد همچنین به طرح‌های دیگر تخفیف‌ها اعتباری این شبکه آزمایشگاهی برای بهره‌مندی اقشار گوناگون فعال در عرصه علمی و فناوری اشاره کرد و گفت: علاوه بر بهره‌مندی ۱۰۹ فعال شرکت‌های‌ دانش‌بنیان از تخفیف ۵۰ درصدی تا سقف ۲۰میلیون ریال، ۲هزار و ششصد عضو باشگاه مشتریان شبکه از تخفیف ۱۵درصدی تا سقف ۲ میلیون ریال و دویست و هشتاد و هشت عضو بنیاد ملی نخبگان از تخفیف ۶۰ درصدی تا سقف ۱۵میلیون ریال استفاده کرده‌اند.

وی افزود: همچنین ۴۷ منتخب پسادکتری تا سقف ۵۰ میلیون ریال، ۴۷ سرآمد علمی ایران تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و ۵۵ منتخب تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال و نیز بیش از یک‌هزار فرد معرفی شده از سوی ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی، از تسهیلات رایگان استفاده از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند شده‌اند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: